تابلوی واردات شنبه الی چهارشنبه از ساعت 16:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

تابلوي واردات

محمد فربد: تراز صنعت لبنیات ایران جهانی است

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع لبنی ایران گفت: در حال حاضر صنعت بزرگ لبنیات ایران در تراز جهانی قرار دارد.

1401/09/16
|
08:55
|

«محمد فربد» در برنامه تابلوی واردات رادیو اقتصاد افزود: صادرات مقادیر قابل توجهی از محصولات لبنی به اقصی نقاط جهان حتی به كشور های اروپایی در سال خود شاهدی صادق بر این مدعاست.

وی همچنین اظهارداشت: اروپایی ها كنترل های مضاعف و دقیقی در خصوص مباحث كیفی انواع و اقسام كالاها بویژه محصولات لبنی در مبادی ورودی كشورهای خود اعمال می كنند.

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع لبنی ایران گفت: خوشبختانه محصولات لبنی ایران به واسطه برخورداری از كیفیت و استاندارد بالا از سد تمامی كنترل های سفت و سخت با افتخار عبور و جای خود را در بازارهای جهانی به خوبی باز كرده است.

وی در ادامه افزود: صنعت لبنیات ایران از باب كیفیت صنعت پیشرو و به تبع حرف زیادی در این عرصه برای گفتن در بازارهای داخلی، منطقه ای و بین المللی دارد.

فربد در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: تغییر نرخ ارز از چهار هزار و 200 تومان به نرخ نیمایی موجب چند برابر شدن قیمت علوفه و همینطور دو برابر شدن قیمت شیرخام در كشور شد.

وی عنوان كرد: قیمت تمام شده تولید شیر خام در كشور به دلیل تغییر نرخ علوفه افزایش یافته و این مسئله صنعت لبنیات ایران را هم متاثر كرده است.

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع لبنی ایران گفت: افزایش قیمت شیر خام از جمله مشكلات مهم فعلی صنعت لبنیات در كشور است.

وی افزود: در حال حاضر میزان مصرف لبنیات در كشور به دلیل كاهش قدرت خرید مردم به شدت تقلیل یافته از اینرو ضرورت دارد در این خصوص چاره اندیشی اساسی صورت گیرد.

فربد در ادامه با بیان اینكه ایران تنها تولیدكننده كشك در دنیاست، اظهارداشت: خاستگاه اصلی این محصول ارزشمند و مقوی نیز به كشور عزیز ایران برمی گردد.

وی عنوان كرد: اگر هشت میلیون تن شیر در صنایع كوچك، متوسط و و بزرگ فرآوری شود كمتر از یك درصد این میزان شیربه تولید كشك اختصاص پیدا می كند.

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع لبنی ایران با بیان اینكه كشك به عنوان یك افزودنی خوشمزه و پرطرفدارمحسوب می شود، گفت: این محصول مقدار ناچیزی از تولید وزنی كشور را تشكیل می دهد و از بابت تامین مواد اولیه هیچ مشكلی ندارد.

وی به رایو اقتصاد افزود: ماست بدون چربی یا كم چرب پایه تولید كشك بوده و به وفور در صنایع لبنی كشور وجود دارد.

فربد یادآورشد: محصول كشك ایران به بسیاری از كشورهای جهان مثل فرانسه، كانادا، تركیه، انگلستان، امارات، پاكستان، افغانستان، كویت و غیره صادر می شود.

دسترسی سریع
تابلوی واردات