شب آفتابی "شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 22:05 به مدت 100 دقیقه

برنامه "شب آفتابی" روش‌های سرمایه‌گذاری نوین

محور برنامه «شب آفتابی» چهارشنبه 13 اردیبهشت، روش‌های سرمایه‌گذاری نوین خواهد بود.

1402/02/13
|
09:07
|

به گزارش روابط عمومی رادیو اقتصاد، سرمایه گذاری در علم اقتصاد به معنای تخصیص منابع مالی به یك یا چند دارایی مختلف، به امید به دست آوردن منابع با ارزش‌تر در آینده است. سرمایه گذاری می‌تواند به دو صورت سرمایه گذاری مستقیم و سرمایه گذاری غیرمستقیم صورت بگیرد. از انواع سرمایه گذاری می‌توان به خرید و فروش سهام شركت‌ها، اوراق درآمد ثابت، مسكن، زمین، طلا، خودرو، ارزهای خارجی و … اشاره كرد.

البته بایستی توجه داشت، از آنجایی كه سرمایه‌گذاری با هدف كسب سود بیشتر در آینده انجام می‌شود، همیشه با سطح خاصی از ریسك همراه است. به بیان دیگر این احتمال وجود دارد كه با انجام یك سرمایه‌گذاری نادرست، نه‌تنها هیچ درآمدی برای سرمایه‌گذار به دست نیاید، بلكه ارزش سرمایه او نیز دچار كاهش شود. لذا اگر مایلید به سرمایه‌گذاری در بازارهای مختلف بپردازید، بهتر است ابتدا با قواعد و ویژگی‌های هر یك آشنا شوید. در ادامه توضیحاتی در خصوص هر یك از روش های سرمایه گذاری رایج در ایران ارائه شده است.

همه ما به طور پیوسته در حال تلاش و كوشش هستیم تا بتوانیم به اهدافی كه در نظر داریم دست یافته و رفاه بیشتری برای خود و عزیزانمان فراهم كنیم. مثلا ممكن است در پی خرید خانه یا ماشین باشیم. یا بخواهیم برای آینده تحصیلی و شغلی فرزندانمان، مبالغی را به انواع روش های مختلف سرمایه گذاری كنیم. یا قصد خرید لوازم خانگی بهتری را داشته باشیم. یا‌ …

برای دستیابی به این اهداف كوچك و بزرگ، مسلما نخستین و مهمترین گام داشتن یك منبع درآمدی مناسب است كه بتواند سرمایه مورد نیاز را برای ما ایجاد كند. اما آیا همین امر كافی است؟ آیا می‌توان بدون داشتن یك برنامه درست و هدفمند، به اهداف مالی خود در آینده رسید؟

در این برنامه، میهمانان به تشریح موضوع روش‌های سرمایه‌گذاری نوین خواهد بود.

برنامه «شب آفتابی» كاری از گروه «كارآفرینی و كسب‌وكار» به تهیه‌كنندگی خانم «نازنین كتابچی» و آقای «اسماعیل علی پناه» و گویندگی خانم «فاطمه شعبانی» و خانم «نوشین تاجداری» است كه در روزهای شنبه تا چهارشنبه، ساعت 22:05 و به مدت 55 دقیقه از شبكه رادیویی اقتصاد پخش می‌شود.

دسترسی سریع
شب آفتابی