رهیافت "شنبه الی چهارشنبه" از ساعت 21:05 به مدت 55 دقیقه

92 درصد منابع بانك مسكن در بخش مسكن هزینه می‌شود

سرپرست بانك مسكن گفت: بطوركلی 92 درصد منابع در اختیار این بانك در بخش مسكن كشور هزینه می‌شود.

1401/11/01
|
08:36
|

«علی عسكری »در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد افزود: بانك مسكن بانك تخصصی در حوزه مسكن است و سالیانه عمده ظرفیت تسهیلات دهی این بانك به حوزه مسكن اختصاص پیدا می‌كند.

وی در ادامه اظهارداشت: بانك مسكن در سایر حوزه‌های تجاری كار زیادی انجام نمی‌دهد.

سرپرست بانك مسكن گفت: عمده فعالیت بانك‌های تجاری در حوزه‌های اقتصادی و تجاری است از اینرو منابع خود را بیشتر در این حوزه‌ها درگیر كرده‌اند و به راحتی نمی‌توانند مشتریان خود را از دست دهند البته اینطور هم نیست كه بانك‌های تجاری هیچ نتوانند به بخش مسكن تسهیلات اعطا كنند.

وی افزود: هم اكنون بانك‌های تجاری به اشخاص فعال در حوزه ساخت و ساز یا خود مالكی بصورت مستقیم و غیر مستقیم وام پرداخت می‌كنند.

عسكری بیان داشت: ترجیح بانك‌های تجاری با توجه به منابع در اختیار و تسهیلاتی كه می‌توانند پرداخت كنند اینكه بتوانند در دوره‌های كوتاه مدت منابع خودرا در فعالیت‌های اقتصادی به گردش بیندازند تا چرخه تسهیلات دهی ‌شان سریعتر رفت و برگشت داشته باشد.

وی عنوان كرد: امسال بانك مسكن 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخته كرده كه 69 هزار میلیارد تومان از این تسهیلات مربوط به پروژه‌های طرح نهضت ملی مسكن یعنی در بخش خودمالكی بوده و بقیه منابع در قالب خرید مسكن، مسكن یكم، مشاركت مدنی، مرابحه، خرید دین، ودیعه مسكن و نظایر این بوده است.

سرپرست بانك مسكن یادآورشد: این بانك توانسته به تعهدات مربوط به سال اول خود در مورد طرح نهضت ملی مسكن را100 درصد جامه عمل بپوشاند.

دسترسی سریع
رهیافت