روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:00 به مدت 55 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

دكتر سیدحمید حسینی با سیگنال های روسی و خرید ذخایر استراتژیك امریكا، به افزایش قیمت نفت امیدواریم.

سید حمید حسینی: در 4 هفته اخیر شاهد نوسات قیمت نفت جهانی بودیم كه باعث كاهش قیمتها تا 72 دلار شده بود و ضرورت داشت تا كشورهای عضو اوپك به یك همگرایی برسند.

1402/03/08
|
07:30
|

دكتر سیدحمید حسینی سخنگوی اتحادیه تولیدكنندگان و صادركنندگان فرورده های نفتی در گفتگو با برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد گفت: در نشست قبلی اعضای اوپك، نفت را به 2 میلیون و 600 هزار بشكه كاهش دادند تا قیمتها حفظ شود اما علیرغم پیش بینی ها كه بین 90 تا 110 دلار در هر بشكه بود، نگرانی از ركود اقتصاد جهانی باعث كاهش قیمت نفت شد.

دكتر حسینی گفت: آلمان و بسیاری از كشورهای اروپایی با اعلام ركود 6 ماهه در رشد اقتصادی و تورم و بدهی های آمریكا، شاهد كاهش قیمت نفت در هفته های اخیر بودیم كه نشست اوپك می تواند بر قیمت و عرضه و تقاضا تاثیر مثبتی داشته باشد.

وی با اذعان به این نكته كه دوسوم ذخایر نفتی دنیا در اختیار اوپك قرار دارد گفت: ارزیابی ما حاكی از آن است كه با سیگنالهای این هفته روس ها و برطرف شدن نگرانی از ركود اوراق قرضه امریكا، شاهد افزایش قیمت نفت جهانی باشیم.

سخنگوی اتحادیه تولیدكنندگان و صادركنندگان فرورده های نفتی افزود: در 2 سال گذشته هماهنگی های انجام شده بین اوپك بعنوان تامین كننده 8 میلیون بشكه نفت با اوپك پلاس با تامین 14 میلیون نفت جهانی، امریكایی ها نگران و ناراحت از اجماع و همكاری بین این 2 مجموعه است.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد