روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

غلامرضا كوشكی: مصرف80 درصد گاز كشور در بخش خانگی و تجاری

رئیس مركز كنترل راهبردی شركت ملی گاز ایران گفت: در حال حاضر 80 درصد گاز تولیدی كشور در بخش خانگی و تجاری مصرف می‌شود.

1401/10/25
|
12:20
|

«غلامرضا كوشكی» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: از اوائل دی ماه سال جاری میزان مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری كشور 600 میلیون متر مكعب بوده كه عدد بسیار بالایی است.

وی اظهارداشت: همچنین از اواسط هفته گذشته تا امروز میزان دمای هوا در سراسر كشور كاهشی بوده و به تبع میزان مصرف گاز نیز روند افزایشی به خود گرفته است.

رئیس مركز كنترل راهبردی شركت ملی گاز ایران گفت: در حال حاضر 80 درصد گاز تولیدی كشور در بخش خانگی و تجاری مصرف می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینكه شبكه گاز ناحیه شمال شرق كشورمربوط به استان‌های سمنان، گلستان، خراسان شمالی، رضوی و جنوبی است، افزود: به دلیل وضعیت شبكه گاز این پنج استان پائین‌ترین فشار شبكه گاز در سطح كشور مربوط به همین ناحیه است.

كوشكی اظهارداشت: مصرف گاز در استان تهران نسبت به ابتدای دی ماه سال جاری 30 درصد افزایش یافته و روز گذشته 126 میلیون متر مكعب میزان مصرف گاز بخش خانگی در این استان بوده است.

رئیس مركز كنترل راهبردی شركت ملی گاز ایران گفت: گاز به نوعی از مركز (تهران) به سمت شبكه ناحیه شمال شرق كشور منتقل می‌شود و بطورطبیعی با افزایش مصرف گاز در تهران تا حدی شبكه گاز این ناحیه تحت تاثیر قرار می گیرد.

وی همچنین در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینكه آیا درحال حاضر مردمان ساكن در شهرهای مثل كاشمر، نیشابور، بردسكن، سبزوار و تربت جام با قطعی گاز مواجه هستند، یادآورشد: گاز این شهرها به هیچ وجه قطع نشده بلكه پایداری گاز در شهرهای مزبور برقرار است.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد