روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

مهدی غضنفری: افزایش درآمدهای ارزی در سایه سرمایه‌گذاری صندوق توسعه ملی + صوت

رئیس و عضو هیئت عامل صندوق توسعه ملی گفت: تلاش صندوق توسعه ملی بر این كه با سرمایه گذاری های موثر بتواند درآمدهای ارزی كشور را دوبرابر كند.

1401/10/20
|
14:38
|

«مهدی غضنفری» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: این صندوق به دنبال اینكه بتواند با استفاده از منابع صندوق در بالا دست صنعت نفت حوزه داشته باشد و با استخراج، تولید و فروش نفت بیشتر كمك كند كشور به لحاظ درآمدهای ارزی در موقعیت جدیدی قرارگیرد.

وی همچنین اظهارداشت: مردم امروز با مشكلات اقتصادی و معیشتی زیادی مواجه هستند كه باید برای رفع این مشكلات اهتمام جدی داشت.

رئیس و عضو هیئت عامل صندوق توسعه ملی گفت: برخی از راهكارها می تواند شامل استفاده بهینه از منابع موجود یا بكارگیری افراد دارای توان بیشتری در پست‌های مختلف دولتی و وزارتی باشند.

وی در ادامه با بیان اینكه منابع مالی و درآمدی كشور محدود و به تعبیری شاید نتواند خیلی كارساز باشد، افزود: تلاش صندوق توسعه ملی بر اینكه در مجموع درآمدهای ارزی كشور را دوبرابر كند.

غضنفری بیان داشت: صندوق توسعه ملی به دنبال اینكه بتواند با استفاده از منابع صندوق در بالا دست صنعت نفت حوزه داشته باشد و با استخراج، تولید و فروش نفت بیشتر كمك كند كشور به لحاظ درآمدهای ارزی در موقعیت جدیدی قرار گیرد.

وی عنوان كرد: صندوق علاوه بر پشتیبانی از پروژه‌های مختلف مثل پتروشیمی، فولادی، معدنی و سایر موارد در یك حركت جدیدی بنا دارد نقشی هم در حوزه نفت و گاز كشور از لحاظ سرمایه‌گذاری ایفا كند.

رئیس و عضو هیئت عامل صندوق توسعه ملی گفت: اگر به حوزه نفت و گاز زودتر پرداخته نشود ممكن است با كمال تاسف آنچه كه اكنون تولید می‌شود حتی برای مصارف داخلی كافی نباشد چه اینكه بخواهد صادر شود.

وی افزود: صندوق‌های ثروت ملی دنیا نیزبه چنین كاری مبادرت می‌ورزند و سهمی از انفال كشور را در اختیار می گیرند كه نفت هم از جمله این موارد است از اینرو تلاش می‌كنند در حوزه انفال فعال باشند.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد