روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

هاشم مولایی: پرداخت 140 هزار میلیارد تومان تسهیلات ازدواج، فرزند و ودیعه مسكن + صوت

رئیس گروه اعتبارات بانك‌های تجاری بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران از پرداخت 140 هزار میلیارد تومان تسهیلات ازدواج، فرزند آوری و ودیعه مسكن از ابتدای سال جاری تا به امروز در كشور خبر داد.

1401/10/20
|
12:13
|

«هاشم مولایی» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: این میزان تسهیلات به بیش از یك میلیون و 575 هزار متقاضی پرداخت شده است.

وی اظهارداشت: خوشبختانه از ابتدای سال جاری تا به امروز مبلغ 103.7 هزار میلیارد تومان به تعداد 751 هزار نفر از متقاضیان تسهیلات ازدواج پرداخت شده است.

رئیس گروه اعتبارات بانك‌های تجاری بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینكه سامانه فرزند از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری در كشور راه اندازی شد، گفت: همچنین از ابتدای اردیبهشت ماه امسال تاكنون 262 هزار میلیارد ریال به 650 هزار نفرمتقاضی وام فرزندآوری از سوی شبكه بانكی درمملكت تسهیلات پرداخت شده است.

وی در ادامه افزود: از ابتدای تیرماه سال جاری تا به امروز نیز تعداد 221 هزار پرونده برای دریافت وام ودیعه مسكن در كشور تشكیل شده كه از این تعداد تاكنون 184 هزار و 700 نفر موفق به دریافت تسهیلات مزبور به مبلغ 106 هزار و 500 میلیارد ریال شدند.

مولایی با عنوان این مطلب كه تسهیلات قرض الحسنه سودی ندارد بلكه فقط كارمزد دارد، افزود: شبكه بانكی علاوه بر بكارگیری 100 درصد منابع سپرده قرض الحسنه حتی بخشی از منابع جاری بانك‌ها را هم در این مسئله درگیر كرده است.

وی یادآورشد: تلاش شبكه بانكی بر اینكه بتوان به تمامی تقاضاها پاسخ دهد ولی باید پذیرفت سنت حسنه قرض الحسنه در كشور نیازمند ترویج و فرهنگ‌سازی است تا بتوان منابع قرض الحسنه را در شبكه بانكی افزایش داد.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد