روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

خلیل محبت‌خواه: بانك‌ها در پرداخت تسهیلات به طرح نهضت ملی مسكن همكاری كنند

مدیركل راه و شهرسازی استان تهران گفت: متاسفانه بجز بانك مسكن سایر بانك‌ها در پرداخت تسهیلات به طرح نهضت ملی مسكن همكاری لازم را ندارند وبه یك معنا از عمل به قانون شانه خالی می كنند.

1401/09/21
|
09:13
|

«خلیل محبت‌خواه» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: وقتی قانونی در مجلس شورای اسلامی به تصویب می رسد همه در كشور موظف به اجرای قانون هستند.

وی همچنین اظهارداشت: در قانون جهش تولید مسكن گفته شده بانك ها باید برای اجرای طرح نهضت ملی مسكن تسهیلات پرداخت كنند.

مدیركل راه و شهرسازی استان تهران گفت: اگر بانك‌ها تسهیلات لازم را برای جهش تولید مسكن اختصاص ندهند 20 درصد جریمه می‌شوند.

وی در ادامه افزود: بانك ها برای هر واحدی كه ساخته می شود در شهر تهران 450 میلیون تومان، در كلانشهرها 400 میلیون تومان، مراكز استان ها 300 میلیون تومان و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 250 میلیون تومان باید تسهیلات پرداخت كنند.

محبت خواه اظهارداشت: در حال حاضر به ازای واحد ساخته شده بجز بانك مسكن سایربانك ها زیر 10 درصد تسهیلات پرداخت می كنند كه با این وضعیت طرح نهضت ملی مسكن به سمت جلو حركت نخواهد كرد.

وی به رادیو اقتصاد یادآورشد: بانك مسكن در پرداخت تسهیلات به طرح مزبور همكاری خوبی داشته از اینرو می طلبد سایر بانك ها نیز به تكلیف قانونی خود عمل كنند.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد