روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

جهانبخش سنجابی شیرازی: ارتقای سطح روابط اقتصادی ایران و عراق/ كمیسیون مشترك اقتصادی دو كشور بزودی تشكیل می شود

دبیركل اتاق مشترك بازرگانی ایران و عراق گفت: سفر «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر جدید عراق به ایران نوید بخش ارتقای هرچه بیشتر گسترش و تعمیق روابط اقتصادی و تجاری بین دو كشور است.

1401/09/09
|
09:57
|

«جهانبخش سنجابی شیرازی» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: سفر به ایران نخستین سفر «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر جدید عراق به یك كشور غیر عربی و سومین سفر خارجی ایشان است.

وی همچنین اظهارداشت: بعد از سفر به اردن و كویت سومین سفر السودانی ایران بود و قرار بر اینكه بعد از ایران به كشور عربستان سفر كند.

دبیركل اتاق مشترك بازرگانی ایران و عراق ضمن اشاره به اینكه سفر نخست وزیر عراق به ایران دارای ابعاد سیاسی، امنیتی و اقتصادی است، گفت: آنچه كه به اتاق مشترك بازرگانی ایران و عراق مربوط می شود ابعاد اقتصادی سفر است.

وی افزود: همراهی وزیر نفت در سفر نخست وزیر عراق به ایران و همینطور مذاكراتی كه دو طرف ایرانی و عراقی در زمینه همكاری های مختلف اعم از تامین برق و گاز مورد نیاز طرف عراقی و همكاری های مشترك حوزه انرژی اعم از سرمایه گذاری یا استفاده از ظرفیت های خالی طرفین صورت گرفته می تواند ارتقای هرچه بیشتر سطح روابط اقتصادی دو طرف را به همراه داشته باشد.

سنجابی شیرازی اظهارداشت: خوشبختانه در دیدار نخست وزیر عراق با رئیس جمهور ایران بر لزوم تشكیل هرچه سریعتر كمیسیون عالی ایران و عراق و همینطور فعال سازی كمیسیون های مشترك دو كشور تاكید و قرار شد كمیسیون های اقتصادی و كمیته های تابعه دو طرف در حوزه های مختلف با سرعت بیشتر تعاملات و جلسات دوجانبه داشته و نتایج جلسات را به كمیسیون عالی انعكاس دهند.

وی ضمن اشاره به اینكه نشست كمیسیون مشترك اقتصادی ایران و عراق در آینده نزدیك برگزار خواهد شد اظهار امیدواری كرد كه تا قبل از پایان سال كمیسیون عالی مشترك دو كشور نیز تشكیل جلسه دهد.

دبیركل اتاق مشترك بازرگانی ایران و عراق یادآورشد: بطوركلی در حوزه سرمایه گذاری و استفاده از توان، دانش، تكنولوژی و سرمایه انسانی جمهوری اسلامی توافق های خوبی در سطح نخست وزیر عراق و رئیس جمهور ایران انجام شده است.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد