روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

فرزاد پیلتن: فرصت طلایی صادرات كالا از ایران به قطر در جام جهانی فوتبال

مدیركل دفتر بازرگانی عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران از استفاده فرصت ذی قیمت صادرات كالا از ایران به قطر در دوره برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در این كشور خبر داد.

1401/09/09
|
09:03
|

«فرزاد پیلتن» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: بهره‌مندی از رویداد جام‌جهانی فوتبال 2022 كشور قطر در معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران و رونق صادرات برای فعالان اقتصادی كشور بسیار دارای اهمیت است.

وی اظهارداشت: موضوع جام جهانی فوتبال از چند جهت اهمیت اقتصادی داشت كه پروژه های مرتبط با رویداد مزبور از جمله این موارد بود كه در حوزه خدمات فنی و مهندسی تعریف می شود.

مدیركل دفتر بازرگانی عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: این پروژه ها از چند سال قبل شروع شد و ایران در شرایطی قرارداشت كه امكان استفاده از این فرصت برای فعالان اقتصادی كشور مقدور نبود.

وی افزود: ایران در زمینه تامین اقلام و كالاهای مورد نیاز قطر برای پروژه ها از این فرصت استفاده كرد و توانست برخی مصالح ساختمانی مثل سیمان، فولاد، انواع سنگ و دیگر اقلام را تامین كند.

پیلتن اظهارداشت: صادرات مواد غذایی و محصولات كشاورزی در دوره برگزاری مسابقات جام جهانی به كشور قطر از دیگر اقداماتی بود كه از چند ماه پیش فعالیت های خوبی در این زمینه آغاز شده است.

وی عنوان كرد: بندر دیر در استان بوشهر برای صادرات این نوع محصولات از ایران به قطر به سیستم ایكس ری مجهز شد كه همیشه مورد نظر قطری ها بود.

مدیركل دفتر بازرگانی عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران یادآورشد: برای بهره‌مندی هرچه بیشتر از فرصت ذی قیمت صادرات كالاهای ایرانی در رویداد جام‌جهانی فوتبال 2022 كشور قطر ضمن برگزاری نمایشگاه اختصاصی ایران در قطر همایش های مختلفی جهت معرفی بازار قطر و مواردی از این دست نیز انجام شد.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد