روی خط اقتصاد شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

فریبرز عباسی: آئین نامه اجرایی قانون حفاظت از خاك در مسیر تصویب/ خاك عنصر اصلی تامین‌كننده امنیت غذایی است

معاون آب و خاك وزارت جهاد كشاورزی گفت: آئین نامه اجرایی قانون حفاظت از خاك مراحل نهایی تصویب خود را در هیئت دولت می گذراند.

1401/09/08
|
08:37
|

«فریبرز عباسی» در برنامه روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: این معاونت از زمان تصویب قانون حفاظت از خاك برنامه های متنوع و جامعی را دنبال كرده كه تشكیل شورای راهبردی خاك، تدوین آئین نامه اجرایی قانون حفاظت از خاك و غیره از جمله این اقدامات است.

وی اظهارداشت: تدوین آئین نامه اجرایی قانون حفاظت از خاك با محوریت معاونت آب و خاك وزارت جهاد كشاورزی و مشاركت سایر دستگاه های مرتبط در كمیسیون های مختلف هیئت دولت دنبال شده است.

معاون آب و خاك وزارت جهاد كشاورزی گفت: خوشبختانه اكنون این آئین نامه مراحل نهایی تصویب خود را در هیئت دولت می گذراند.

وی در ادامه ضمن اشاره به تاسیس شورای راهبردی خاك در وزارت جهاد كشاورزی افزود: این شورا متشكل از برخی معاونان وزارتخانه و نمایندگانی ازسایر دستگاه های مرتبط مثل سازمان حفاظت محیط زیست كشور تشكیل شده است.

عباسی اضافه كرد: وظیفه این شورا سیاست گذاری در زمینه مسائل مختلف خاك به خصوص موارد مربوط با حوزه كشاورزی و معاونت آب و خاك این وزارتخانه است.

وی با بیان اینكه قانون حفاظت از خاك خرداد ماه سال 98 توسط مجلس تصویب و ابلاغ شد، اظهارداشت: شورای راهبردی خاك نیز سه سال پیش در كشور شكل گرفته است.

معاون آب و خاك وزارت جهاد كشاورزی با تاكید بر اینكه جلسات شورای راهبردی خاك بطور مرتب تشكیل می شود،گفت: تصمیمات این شورا ماهیت اجرایی نیز دارد چون متشكل از معاونت های مرتبط در وزارتخانه و نمایندگان سایر دستگاه هاست.

وی افزود: تصمیماتی كه این شورا می گیرد می تواند در قالب بخشنامه و دستور العمل های لازم به سازمان های جهاد كشاورزی، منابع طبیعی و آبخیزداری و حفاظت محیط زیست استان های سراسر كشور ابلاغ و در ضمن قابلیت پیگیری و رسیدگی هم دارد.

عباسی یادآورشد: خاك عنصر اصلی تامین‌كننده امنیت غذایی در هر كشوری است از اینرو می طلبد به معنای واقعی از این عنصر مهم و حیاتی در مملكت حفاظت و صیانت شود.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد