كنكاش پنج شنبه از ساعت 21:05 به مدت 55 دقیقه

فتحعلی محمدزاده 860 شهرك و ناحیه صنعتی با 101 هزار واحد مستقر با یك میلیون اشتغال داریم.

سازمان صنایع كوچك و شهرك ها در توسعه صنعت كشور در 2 بخش سخت افزاری و نرم افزاری، در ارائه خدمات زیربنایی، دوره های آموزشی و مشاوره كسب و كار، برپایی نمایشگاه ها و صادرات نقش ایفا می كنند.

1402/03/06
|
09:08
|

فتحعلی محمدزاده معاون فنی سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی كشور در مناظره كنكاش رادیو اقتصاد گفت: در حال حاضر 11هزار مگابایت برق، 17هزار لیتر آب با 85 درصد تامین زیرساخت های ضروری برای شهرك های صنعتی فراهم شده كه به ازای هر لیتر آب 58 نفر و به ازای هر مگابایت 96 نفر شغل ایجاد شده است.

محمدزاده با اذعان به عدم تكمیل همه زیرساخت ها در واحدهای صنعتی با توجه به پراكندگی نواحی در كشور گفت: پروانه ساخت، مجوز و زمین در شهرك های صنعتی رایگان است ولی اغلب واحدهای صنعتی بعد از گرفتن مجوز، با عدم رعایت حریم و استانداردها و گسترش واحدهای صنعتی تخلف می كنند كه مجبور به پرداخت جریمه می شوند.

وی با اشاره به اینكه نقشه واحدهای صنعتی بهنگام زمان عقد قرارداد بایستی به تایید ما و نظام مهندسی برسد گفت: جریمه های در نظر گرفته شده برای ارتقاء استانداردهای لازم كه در قوانین جاری كشور است گرفته می شود.

وی افزود: ما با توجه به ظرقیت های موجود واحدهای صنعتی مجوز صادر كرده و زیرساخت ها را لحاظ می كنیم ولی بیشتر مشكلات به دلیل توسعه بدون مجوز این واحدهاست كه جمعیت و هزینه ها را 2برابر كرده است.

محمدزاده تعمیر و نگهداری واحدهای صنعتی در شهرك ها را از محل شارژ ماهیانه دانست و گفت: برخی شهرك ها برای حق شارژ خود به شركت های خدماتی اهمال می كنند كه باعث اینگونه مشكلات شده است.

معاون فنی سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی كشور گفت: با رایزنی با دولت و مجلس درصدد آنیم تا بخشی از درآمد مالیات بر ارزش افزوده را برای بازسازی شهرك های صنعتی هزینه كنیم.

دسترسی سریع
كنكاش