پنجره اقتصاد روزهای زوج از ساعت 15:00 به مدت 50 دقیقه

رادیو اقتصاد

پنجره اقتصاد

دكتر خبیر عمان می تواند یكی از دروازه های صادراتی مهم كشورمان باشد.

عمان از جمله سهل الوصول ترین كشورها در رفت و آمد زمینی و هوایی برای تجار ایرانی است.

1402/03/09
|
13:36
|

دكتر خبیر كارشناس حوزه صادرات در گفتگو با رادیو اقتصاد گفت: روزانه از 6شهر بزرگ ایران به مسقط پرواز مستقیم و بدون ویزا داریم كه می تواند در تبادلات تجاری مان، نسبت به دیگر همسایه ها مزیت ویژه ای به حساب آید.

دكتر خبیر گفت: در سندی كه در سفر سلطان عمان به ایران امضا شد تبادلات تجاری ایران و عمان به 10میلیارد دلار افزایش یافت كه با توجه به جمعیت 5 میلیون و 100هزار نفری این كشور و صادرات مجدد از عمان به دیگر كشورهای حوزه خلیج فارس و حتی شمال آفریقا، ظرفیت خوبی برای صادرات پیش روی كشور مهیاست.

دكتر خبیر با اشاره به ظرفیت صادرات مستقیم و صادرات مجدد از عمان به دیگر كشورها گفت: طبق قانون عمان، ایرانی ها بطور مستقیم می توانند مالكیت 100درصدی شركت ها در این كشور را بدست آورند كه این مستلزم شناخت بیشتر تولید كنندگان و تجار ما از قوانین عمان است.

وی افزود: ایران به جز پروازهای مستقیم تجار از 6شهر بزرگ كشور به مسقط، از مزیت تعرفه های مناسب این كشور با كشورهای حوزه خلیج فارس هم می تواند بهره مند شود.

دكتر خبیری با اشاره به بنادر ساحلی این دو كشور گفت: بایستی از ظرفیت تولید و صادرات ماهی و فرصت های گردشگری ایران و عمان استفاده مناسبی كرد.

دسترسی سریع
پنجره اقتصاد