نوآوران چهارشنبه از ساعت 14:30 به مدت 20 دقیقه

رادیو اقتصاد

نوآوران

برنامه "نوآوران" ساخت بومی سیستم‌های تولید انرژی

برنامه «نوآوران» چهارشنبه 13 اردیبهشت، به سراغ ساخت بومی سیستم‌های تولید انرژی می‌رود.

1402/02/13
|
11:26
|

به گزارش روابط عمومی رادیو اقتصاد، انواع روش‌های تولید انرژی الكتریكی یا انواع روش های تولید برق در سه دسته اصلی قرار می‌گیرند. در كشورهای مختلف از منابع و فناوری‌های مختلف انرژی برای تولید برق استفاده می‌كنند. منابع و فناوری‌ها در طول زمان برای تولید انرژی الكتریكی (برق) تغییر كرده‌اند و برخی بیشتر از بقیه در عصر حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

روش‌ های تولید انرژی الكتریكی و انرژی برای تولید برق با كمك منابع زیر صورت می‌گیرد كه عبارتند از:

• استفاده از سوخت‌های فسیلی (زغال سنگ، گاز طبیعی و نفت)
• استفاده از انرژی هسته‌ای
• استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر
• حال شاید برای شما سوال باشد كه:

بیشتر منابع تولید برق با توربین‌های بخار با استفاده از سوخت‌های فسیلی، انرژی هسته‌ای، زیست توده، زمین گرمایی و انرژی حرارتی خورشیدی تولید می‌شود.

سایر فن آوری‌های اصلی تولید برق شامل توربین‌های گازی، توربین‌های آبی، توربین‌های بادی و فتوولتائیك‌های خورشیدی می‌باشند.

مهمان این برنامه آقای «سهیل هاشمی» مدیر عامل یك شركت تولیدی دانش بنیان است كه در آن به مباحثی از قبیل پیش زمینه احداث شركت، نقش محصول در صنایع مختلف، تولید انرژی الكتریكی و مصرف بالای آب و نقش محصول پرداخته خواهد شد.

محوریت این قسمت از برنامه با ساخت بومی سیستم‌های تولید انرژی است.

برنامه «نوآوران» كاری از گروه «كارآفرینی و كسب‌وكار» به تهیه‌كنندگی خانم «لیلا روزبهانی» است كه در روزهای شنبه تا چهارشنبه، ساعت 14:40 و به مدت 20 دقیقه از شبكه رادیویی اقتصاد پخش می‌شود.

دسترسی سریع
نوآوران