روزی نو شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:30 به مدت 85 دقیقه

رادیو اقتصاد

روزي نو

محمد هادی حبیبی بیست هزار آموزشگاه فعال مهارتی موفق در كشور

سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای كشور با توجه به قانون كار و تاكید ماده 110 برای تمامی واحد‌های صنعتی و خدماتی زمینه آموزش مهارتی شاغلین را فراهم می‌كند.

1402/06/23
|
08:22
|

محمد هادی حبیبی مدیر كل دفتر موسسات كارآموزی آزاد و مشاركت‌های مردمی سازمان فنی و حرفه‌ای كشور در گفتگو با برنامه روزی نو رادیو اقتصاد اظهار داشت: ماده 111 قانون كار به آموزشگاه‌های آزاد و افراد حقیقی، حقوقی مجوز می دهد تا به منظور تامین زیرساخت‌های موردنیاز بازار كار به فعالیت آموزش‌های مهارتی بپردازند.

حبیبی افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای كشور از ابتدای دولت سیزدهم حدود بیست هزار آموزشگاه فعال دارد و اثرگذاری این‌ها نیازمند این است كه بخش‌های خصوصی افراد حقیقی و حقوقی را برای توسعه آموزش‌های مهارتی برای مشاركت دعوت كند.

وی با اشاره به 65 برنامه گروه آموزشی و بررسی حدود ده هزار استاندارد شغلی بیان داشت: سازمان فنی و حرفه‌ای كشور و یا وزارت كار و تعاون و رفاه اجتماعی به سبب استاندار‌هایی كه در مهارت آموزی دارد فقط باید فرایند را برای این كارجویان و كارفرمایان تسهیل كند و به سبب مشوق‌های در نظر گرفته شده بتوانند مشاركت شان را در كنار سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای كشور داشته باشند.

حبیبی با تاكید بر اهمیت مهارت آموزی گفت: افراد ماهر تولید را افزایش می‌دهند، زمان صرف شدن یك تولید و خدمات را كم می‌كنند كه این رضایت مندی در سطح جامعه به سبب كم شدن هزینه‌های جاری تولید و در نهایت كم شدن قیمت مصرف كننده خواهد بود.

دسترسی سریع
روزی نو