روزی نو شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:30 به مدت 85 دقیقه

رادیو اقتصاد

روزي نو

مهرداد خلیلی: كسب و كارهای پلتفرمی آسیب دیده حمایت می شوند

مدیر تسهیلات و خدمات اهرمی صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری از حمایت كسب و كارهای اینترنتی و پلتفرمی آسیب دیده طی ماه های اخیر در كشور خبر داد.

1401/09/12
|
11:40
|

«مهرداد خلیلی» در برنامه روزی نو رادیو اقتصاد افزود: آموزش های مجازی، نرم افزارهای تولید محتوای الكترونیكی، بازی های آنلاین و مواردی از این دست شامل كسب و كارهای پلتفرمی و اینترنتی می شوند.

وی همچنین اظهارداشت: صندوق نوآوری و شكوفایی تسهیلات حمایتی برای شركت های دانش بنیان و خلاق فعال آسیب دیده در این عرصه ها در نظرگرفته تا بتوانند با قوت و قدرت هرچه تمامتر به ادامه فعالیت بپردازند.

مدیر تسهیلات و خدمات اهرمی صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری گفت: این تسهیلات با یك دستور العمل خاصی با نرخ مناسب در اختیار شركت های مزبور قرار می گیرد.

وی در ادامه افزود: تسهیلات مزبور تنها شامل حال شركت های دانش بنیان نمی شود بلكه به شركت های خلاق دچار آسیب در كشور هم تعلق خواهد گرفت.

خلیلی اظهارداشت: بر اساس یكسری معیارها و ملاك ها میزان آسیب دیدگی شركت ها مشخص و در نهایت به آن ها تسهیلات پرداخت خواهد شد.

وی همچنین در خصص معیار آسیب دیدگی شركت گفت: اگر تعداد كاربران شركت های دانش بنیان دارای كسب و كارهای اینترنتی و پلتفرمی در مهر ماه سال جاری نسبت به مرداد ماه 20 درصد كاهش و همینطور افت حجم ترافیك یا افت تعداد نصب داشته باشند تسهیلات حمایتی شامل حال آن ها می شود.

مدیر تسهیلات و خدمات اهرمی صندوق نو آوری و شكوفایی ریاست جمهوری افزود: درصد آسیب دیدگی شركت های خلاق نیز بر اساس همین معیارها تعیین می شود منتها متولی این شركت ها دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم است و میزان آسیب باید به تائید این دبیرخانه برسد.

وی اظهارداشت: صندوق نوآوری و شكوفایی در صورت تائید آسیب حداكثر تا شش برابر حقوق و دستمزد مهر ماه سال جاری بر اساس لیست بیمه به شركت های مزبور تا سقف 10 میلیارد تومان تسهیلات اعطا می كند.

خلیلی با بیان اینكه مبالغ بزرگتر از طریق منابع داخلی خود صندوق یا بانك ها تامین می شود، یادآورشد: تسهیلات پرداختی برای شركت های خلاق از طریق دو صندوق پژوهش و فناوری مورد تعیین برای این كار صورت می گیرد و سقف تسهیلات اعطای برای این شركت هاحداكثر 300 میلیون تومان است.

دسترسی سریع
روزی نو