روزی نو شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:30 به مدت 85 دقیقه

رادیو اقتصاد

روزي نو

امیردریاداردوم عباس فاضلی نیا: توسعه سواحل مكران از 10 سال پیش آغاز شده است

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: فعالیت ها برای توسعه سواحل مكران یعنی از بندر عباس تا كنارك و همینطور پسا بندر از 10 سال پیش با دستور فرماندهی معظم كل قوا در منطقه كلید خورده است.

1401/09/07
|
10:27
|

امیردریاداردوم «عباس فاضلی نیا» در برنامه روزی نو رادیو اقتصاد افزود: از همان زمان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با قدرت هرچه تمامتر پای كار آمده و در این مسیر تلاش می كند.

وی همچنین اظهارداشت: نیروی دریایی برنامه های ویژه ای دارد به جهت اینكه بتواند بسترهای لازم را برای سرمایه گذاران در این منطقه فراهم كند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: این نیروی راهبردی برای بهبود وضعیت سواحل مكران در حوزه بسترهای كنار سواحل اقدامات مثبت و خوبی انجام داده است.

وی در ادامه افزود: تاكنون نیروی دریایی در حوزه بهداشت تعدادی بیمارستان و مراكز درمانی تاسیس و تعدادی هم در حال تاسیس دارد.

فاضلی نیا اظهارداشت: استقرار و بهره گیری از ظرفیت شركت های دانش بنیان برای رفع مشكلات مردم منطقه مثل آب، برق و نظایر این از دیگر فعالیت های این نیروی راهبردی است.

وی همچنین از ایجاد زیرساخت گسترده صنعتی برای تعمیرات شناورها در منطقه مكران خبرداد و گفت: خوشبختانه امروز فضای خوبی برای استخدام و بكارگیری جوانان این خطه در بیمارستان ها و مجموعه های صنعتی منطقه فراهم شده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: بستر سازی های مناسبی برای فعالیت های اقتصادی در منطقه مكران صورت گرفته و این روند با قدرت هرچه تمام تر به سمت جلو در حال حركت است.

وی اظهارداشت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از 10 سال قبل ناوگروه هشتاد و هفتم خود را با هدف تامین امنیت خطوط كشتیرانی و نفتكش كشور به مقصد آب های بین المللی اعزام كرده است.

فاضلی نیا ضمن اشاره به حضور سه ناوگروه نیروی دریایی ارتش در اقیانوس اطلس و آرام افزود: گروهی كه در دریای سرخ حضور دارد امنیت تمامی خطوط كشتیرانی و نفتكش ایران را در برابر دزدان دریایی برقرار می كند.

وی به رادیو یادآور شد: این نیروی راهبردی طی 10 سال گذشته توانسته شاهراه و شاهرگ اصلی اقتصاد كشور را به خوبی زنده نگهدارد.

دسترسی سریع
روزی نو