روزی نو شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:30 به مدت 85 دقیقه

رادیو اقتصاد

روزي نو

احسان خانه آباد: رفع مشكلات اقتصادی در گرو شفافیت اقتصادی

معاون سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن كشور گفت: با شفافیت اقتصادی می‌توان موانع و مشكلات را از سر راه تولید و تولیدكنندگان برداشت و به معنای واقعی از تولید در مملكت حمایت كرد.

1401/09/05
|
11:18
|

«احسان خانه آباد» در برنامه روزی نو رادیو اقتصاد افزود: تا زمانی شفافیت اقتصادی در مملكت وجود نداشته باشد مشكلات در بخش‌های مختلف اقتصادی به قوت خود باقی خواهد بود.

وی همچنین اظهارداشت: اگر كسی بگوید بدون شفافیت اقتصادی می‌توان مشكلات اقتصادی كشور را رفع كرد شاید سخن درستی نباشد.

معاون سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن گفت: برای رفع مشكلات اقتصادی باید به سمت شفافیت اقتصادی حركت كرد.

وی در ادامه با بیان اینكه منابع مالی ایران محدود است، افزود: ساختار بدنه بانكی كشور غلط و به یك معنا دارای ساختاری لیبرال و فسادآفرین است.

خانه آباد اظهارداشت: منابع سیستم بانكی كشور باید به سمت بخش‌های مولد هدایت و از به حاشیه رفتن این منابع به معنای واقعی جلوگیری شود.

وی همچنین ضمن اشاره به اینكه وظیفه اصلی بانك‌ها كمك به تولید است، عنوان كرد: منابع نظام بانكی باید صرف بخش‌های مولد اقتصاد شود تا تولید و اشتغال در كشور بر مدار رونق گیرد.

معاون سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن گفت:وظیفه این سازمان اینكه نگذارد به هیچ وجه واحد اقتصادی در كشور دچار ركود شود و اگر به مرحله ركود یا تعطیلی رسیده بتواند این واحدها را به سرعت به چرخه تولید بازگرداند.

وی افزود: خوشبختانه در این راستا قرارگاهی به نام قرارگاه صنعتی خاتم الانبیا (ص) در كشور تاسیس و كارگروه‌های مختلفی در این قرارگاه تشكیل شده است.

خانه آباد یادآورشد: تلاش قرارگاه اینكه نتایج بازدید گروه‌های جهادی از واحدهای صنعتی و معدنی كشور را مورد بررسی قرار دهد و با اخذ مصوبات و كمك‌های لازم از ركود و تعطیلی واحدهای اقتصادی در مملكت جلوگیری كند.

دسترسی سریع
روزی نو