پاكار شنبه الی چهارشنبه از ساعت 14:05 به مدت 35 دقیقه

در برنامه «پاكار» خواهیم شنید حفظ نیروی كار ارزشمند

برنامه «پاكار» چهارشنبه 24 اسفند، نگاهی به موضوع حفظ نیروی كار ارزشمند خواهد داشت.

1401/12/24
|
10:59
|

متن
به گزارش روابط عمومی رادیو اقتصاد، نیروی كار مهمترین عامل ترقی یك سازمان در جهت دستیابی به اهداف و ایده‌هایی است كه دارد. در نتیجه حفظ نیروی انسانی ارزشمند كه با انجام خدمات خود باعث بهبود شرایط شركت می‌شود در اولویت اصلی استراتژی‌های هر سازمانی قرار دارد.

رابطه بین مدیران و كارمندان و ارتباطات مستقیم آن‌ها می‌تواند تأثیر زیادی بر تجربه كارمندان بگذارد. تقریباً نیمی از كارمندان به دلیل داشتن یك مدیر بد، شغل خود را ترك می‌كنند و 60 درصد فكر می‌كنند كه مدیران آن‌ها به آموزش‌های بیشتری در جهت تبدیل‌شدن به یك مدیر بهتر نیاز دارند و به گفته گالوپ، تنها 26 درصد از كارمندان كاملاً موافق هستند كه بازخوردی كه از مدیران دریافت می‌كنند به عملكرد كاری آن‌ها كمك می‌كند.

بهترین مدیران، نه به‌عنوان یك رهبر، بلكه بهتر است بگوییم به‌عنوان یك مربی خوب عمل می‌كنند و بر دریافت بهترین نتیجه از پروژه‌های در دست انجام خود تمركز می‌كنند. مدیران خوب خوش‌بین و قاطع بوده، ارزش كاركنان را تشخیص می‌دهند و بازخوردهای عملی و كاربردی قابل‌اجرا ارائه می‌دهند.

رویكرد مربیگری به‌جای مدیریت و رهبری اعتماد متقابل بین سطوح بالای مدیریتی و كارمندان را تقویت می‌كند و باعث می‌شود مدیران و عمل‌هایی كه انجام می‌دهند در یك گروه احساس شوند.

شاید مهم‌تر از همه مواردی كه گفته شد این باشد كه مربیگری استرس را كاهش می‌دهد. با تعیین اهداف، دادن خودمختاری به كارگران، كارمندان و سایر كاركنان خود و ارزیابی پیشرفت آن‌ها در اغلب مواقع، كاركنان دقیقه می دانند كجا ایستاده‌اند و باید به كجا بروند.

در این برنامه، با كارشناسان درباره موضوع حفظ نیروی كار ارزشمند صحبت می‌شود.

برنامه «پاكار» كاری از گروه «كارآفرینی و كسب‌وكار» به تهیه‌كنندگی «یوسف فرجی» و گویندگی «ژاله اكبری» است كه در روزهای شنبه تا چهارشنبه، ساعت 14:05 و به مدت 35 دقیقه از شبكه رادیویی اقتصاد پخش می‌شود.

دسترسی سریع
پاكار