شروع تازه شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:10 به مدت 100 دقیقه

رادیو اقتصاد

شروع تازه

مجید جودی: 50 درصد واحدهای مسكونی روستایی در كشور مقاوم‌سازی شدند

معاون بازسازی و مسكن روستایی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی از مقاوم‌سازی 50 درصد واحدهای مسكونی روستایی در كشور خبر داد.

1401/08/10
|
12:17
|

«مجید جودی» در برنامه شروع تازه رادیو اقتصاد افزود: نهضت نوسازی مسكن روستایی از سال 1384 در كشور آغاز شده است.

وی همچنین اظهارداشت: سهم واحدهای مقاوم در سال شروع نهضت نوسازی مسكن روستایی هفت درصد از مجموع واحدهای مسكن روستایی كشور بود كه این عدد در سال 1400 به 50 درصد رسیده است.

معاون بازسازی و مسكن روستایی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته سالیانه باید 200 هزار واحد مسكونی روستایی در كشور مقاوم‌سازی شود تا بتوان در سال 1410 ادعا كرد كه در مناطق روستایی كشور هیچ واحد غیر مقاومی وجود ندارد.

وی در ادامه افزود: شورای عالی مسكن به ریاست شخص رئیس جمهور در آبان ماه سال گذشته تشكیل جلسه داد و در این جلسه مصوب شد با توجه به افزایش قیمت مصالح ساختمانی، هزینه‌های دستمزد و مواری از این دست وام مسكن روستایی از 100 به 200 میلیون تومان افزایش پیدا كند.

جودی بیان داشت: شهریورماه امسال دولت با یك شرایطی اعلام كرد مبنی بر اینكه وام مسكن روستایی به 200 میلیون تومان افزایش یافته است.

وی با بیان اینكه كار معرفی متقاضیان وام مسكن روستایی به بانك از هفته پیش آغاز شده است، افزود: تاكنون دو هزار واحد برای دریافت وام مسكن به بانك‌ها معرفی وتعدادی هم موفق به عقد قرارداد شده‌اند.

معاون بازسازی و مسكن روستایی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی یادآورشد: روستائیان دسترسی به ضامن معتبر و كارمند ندارد از اینرو برای دریافت تسهیلات می‌توانند بصورت زنجیره‌ای ضامن یكدیگر شوند.

دسترسی سریع
شروع تازه