شروع تازه شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:10 به مدت 100 دقیقه

رادیو اقتصاد

شروع تازه

محمدعلی اكبری: مشكل كمبود برق در كشور همچنان پابرجاست

دبیر كارگروه اطلاع رسانی ستاد مدیریت مصرف برق كشور گفت: مشكل كمبود برق در ایران همچنان پابرجاست چون توان تولید انرژی برق در كشور محدود اما نیاز مصرف مملكت به انرژی برق با افزایش مشتركان جدید هر سال رو به رشد است.

1401/08/09
|
09:27
|

«محمدعلی اكبری» در برنامه شروع تازه رادیو اقتصاد در خصوص خبری به نقل از مدیر عامل توانیر مبنی بر اینكه ناترازی برق كشور مدیریت شده است، افزود: تراز یا موازنه تولید و مصرف برق به این معنی كه توان تولید انرژی برق در لحظه با میزان و نیاز مصرف لحظه‌ای مملكت یكسان باشد.

وی همچنین در توضیح این مطلب كه با بحث ناترازی مشكل كمبود برق در كشور برطرف شده است، اظهارداشت: مشكل كمبود برق در ایران همچنان پابرجاست چون توان تولید انرژی برق در كشور محدود اما نیاز مصرف مملكت به انرژی برق با افزایش مشتركان جدید هر سال رو به رشد است.

دبیر كارگروه اطلاع رسانی ستاد مدیریت مصرف برق كشور گفت: برای پاسخگوی مناسب به نیازمصرف انرژی برق در جامعه باید توان تولید برق در مملكت افزایش پیدا كند.

وی در ادامه افزود: طی یكساله گذشته شش هزار مگاوات به ظرفیت تولید انرژی برق كشور اضافه شده و برنامه اینكه شش هزار مگاوات دیگر در سال آینده به ظرفیت تولید برق مملكت افزوده شود.

اكبری بیان داشت: ناترازی كمك خواهد میزان كمبود نیاز مصرف نسبت به تولید برق در جامعه با كمترین یا بدون آسیب برطرف شود اما همچنان باید برای توسعه ظرفیت تولید برق در كشور تلاش و برنامه ‌ریزی جدی كرد.

وی با اشاره به اینكه عمده ناترازی برق فاصله از میزان مصرف در زمان اوج مصرف است، عنوان كرد: بطوركلی در روزهای گرم تابستان با توجه به اینكه استفاده از وسائل سرمایشی زیاد می‌شود طبق قاعده نیاز مصرف كشور به انرژی برق نیز برمدار افزایشی قرار می‌گیرد.

دبیر كارگروه اطلاع رسانی ستاد مدیریت مصرف برق كشور یادآورشد: بیشترین افزایش مصرف برق در روزهای گرم سال در ایران مربوط به بخش خانگی و بعد حوزه عمومی و اداری است.

دسترسی سریع
شروع تازه