شروع تازه شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:10 به مدت 100 دقیقه

رادیو اقتصاد

شروع تازه

مصطفی طزری: سیاست های كلی اقتصاد مقاومتی بسته كامل اقدامات پدافند اقتصادی

سرپرست معاونت فنی و زیربنایی سازمان پدافند غیرعامل كشور مجموعه سیاست های كلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری را به عنوان یك بسته كامل اقدامات پدافند اقتصادی در مملكت عنوان كرد.

1401/08/04
|
09:22
|

«مصطفی طزری» در برنامه شروع تازه رادیو اقتصاد افزود: پیاده سازی كامل این سیاست ها موجب كاهش آسیب پذیری ها، استقلال اقتصادی و همینطور پاسخگوی كشور در مقابل تكانه ها و تهدیدات اقتصادی است.

وی در ادامه با بیان اینكه پدافند اقتصادی از اركان اساسی پدافند غیر عامل است، اظهارداشت: پدافند اقتصادی به تبعه تعریفی كه در حوزه پدافند غیر عامل دارد به مجموعه اقداماتی تلقی می شود كه باعث كاهش آسیب پذیری ها در حوزه اقتصادی و ارتقای سطح مسئولیت و بازدارندگی در حوزه اقتصاد خواهد شد.

سرپرست معاونت فنی و زیربنایی سازمان پدافند غیرعامل كشور گفت: هدف پدافند اقتصادی تداوم تامین با كیفیت و پایدار نیازهای اساسی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدهای اقتصادی است.

وی افزود: اگر این تعریف به عنوان تعریف مبنای پدافند اقتصادی مورد توجه قرارگیرد هرچیزی كه باعث كاهش آسیب پذیری ها در حوزه اقتصادی و همینطور مصونیت بخش پیكره اقتصادی كشور شود در چهار چوب اقدامات پدافند اقتصادی می گنجد.

طزری همچنین در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینكه چه راهبردهایی برای قوی‌سازی و جلوگیری از آسیب‌پذیری اقتصادی كشور باید در دستور كار قرار گیرد، اظهارداشت: برای اتخاذ راهبرد ابتدا باید دانست دشمن چه برنامه ای به عنوان یك هدف جذاب برای اقتصادی ایران دارد.

وی یادآورشد: گام بعدی پایش و رصد وضعیت اقتصاد داخلی، تهدیدات اقتصادی دشمن و در عین حال تهیه طرحی مناسب برای واكنش هوشمند، سریع، فعال و به هنگام اقتصادی برای این موضوع است.

دسترسی سریع
شروع تازه