شروع تازه شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:10 به مدت 100 دقیقه

رادیو اقتصاد

شروع تازه

پرویز درویش: استاندارد «خدمات پس از فروش لوازم خانگی انرژی بر» اجباری می شود

معاون تدوین و ترویج استانداردسازمان ملی استاندارد ایران از اجباری شدن استاندارد «خدمات به مشتریان و ضمانت لوازم خانگی انرژی بر» در كشور خبر داد.

1401/07/23
|
09:59
|

«پرویز درویش» در برنامه شروع تازه رادیو اقتصاد افزود: استاندارد لوازم خانگی اعم از الكتریكی و گاز سوز از 20 سال پیش در كشور اجباری شده و تحت كنترل سازمان ملی استاندارد است.

وی همچنین اظهارداشت: از سال های پیش نیزاستاندارد «خدمات به مشتریان و ضمانت لوازم خانگی انرژی بر» به شماره 13629 در كشور تدوین، تصویب و در حال بهره برداری است و برخی از تولید كنندگان معتبر لوازم خانگی پروانه تشویقی این خدمات را هم دریافت كرده اند.

معاون تدوین و ترویج استانداردسازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینكه استاندارد ملی 13629 هنوز اجباری نیست، گفت: این استاندارد بزودی در شورایعالی استاندارد مطرح و اجباری خواهد شد و از این پس تمامی تولیدكنندگان لوازم خانگی در كشور طبق استاندارد مزبور پروانه استاندارد دریافت می كنند.

وی در ادامه افزود: طی یك تا دو سال اخیر با توجه به شرایط اقتصادی سرمایه ایی بودن لوازم خانگی برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه به یك موضوع جدی تبدیل شده و تعمیر و خرابی لوازم خانگی چالش اساسی برای خانواده هاست.

درویش به رادیو اقتصاد یادآورشد: داشتن خدمات پس از فروش كالا ها طبق قانون وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت از مصرف كنندگان و تولید كنندگان یك الزام است.

دسترسی سریع
شروع تازه