سرای سرمایه شنبه الی چهارشنبه از ساعت 14:00 به مدت 15 دقیقه

رادیو اقتصاد

سراي سرمايه

خلیل محبت خواه: وام های 100 میلیونی ودیعه مسكن از هفته آینده واگذار می شود

مدیر كل راه و شهر سازی استان تهران گفت: طبق مصوبه شورای پول و اعتبار بانك ها از هفته آینده تسهیلات ودیعه مسكن را به متقاضیان واگذار می كنند.

1401/03/08
|
15:14
|

به گزارش رادیو اقتصاد خلیل محبت خواه مدیر كل راه و شهر سازی استان تهران در گفتگو با برنامه سرای سرمایه گفت: متاسفانه متولی برای پیگیری و اجرای قانون افزایش اجاره بها در كشور وجود ندارد و مشخص نیست كه متولی مقابله با افزایش غیر متعارف اجاره بها توسط چه نهادی است.

وی ادامه داد: طبق مصوبه قانون افزایش اجاره بها در سال جاری 25 درصد تعیین شد و دریافت بیش از این مقدار توسط مالكان جرم محسوب می شود.

وی در خصوص اجبار تخلیه ملك توسط مالك توضیح داد: مالكان صرفا در صورت واگذاری ملك به فرزندان خود، ساخت و ساز و فروش اجازه اجبار تخلیه ملك خود را دارند.

مدیر كل راه و شهر سازی استان تهران ادامه داد: در سال های 99 و 1400 بیش از 606 هزار نفر اقدام به ثبت نام وام ودیعه مسكن نمودند كه از این تعداد فقط 90 هزار موفق به دریافت آن شدند.

وی در مورد علت عدم دریافت تسهیلات توسط كثیری از ثبت نام كنندگان توضیح داد: برخی از ثبت نام كنندگان مالك یك خانه بودند و برخی نیز یا قبلا تسهیلات دریافت كرده بودند و یا ضامن معتبر به بانك معرفی نكرده بودند.

خلیل محبت خواه افزود: با بانك هایی كه در خصوص ارائه تسهیلات كارشكنی كردند برخورد شد.

دسترسی سریع
سرای سرمایه