از ساعت به مدت

رادیو اقتصاد

عمومي - گالري تصاوير

نشست تخصصی رادیو اقتصاد نشست تخصصی رادیو اقتصاد با فعالان صنعت پوشاك، مد و لباس

رادیو اقتصاد همزمان با ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختر نشستی تخصصی با جمعی از فعالان مد و لباس خواهد داشت.

1402/02/29
|
09:00
|

لیلا یگانه تهیه كننده رادیو اقتصاد در توضیح این خبر گفت: ما در این نشست كه با حضور طراحان، تولید كنندگان و فعالان مد و لباس برگزار می شود در نظر داریم تا ظرفیتها و چالش های این صنعت را مورد بررسی قرار دهیم و با پیگیری از مسئولان گام های موثری را در راه رونق این صنعت برداریم .

وی ادامه داد: بسیاری از سرمایه گذاران از ظرفیت های اقتصادی صنعت پوشاك غافل هستند و نیاز است اطلاع رسانی و فرهنگ سازی بیشتری از رسانه ها صورت گیرد .

یگانه با اشاره به اهمیت آینده پژوهی در صنعت مد افزود: در كشور ما تاكنون آینده پژوهی در خصوص صنعت مد نداشتیم و حتی یك نشان تجاری موفق ایرانی اسلامی را به ثبت نرسانده ایم و یكی از اهداف ما از برگزاری این نشست گردهمایی همه فعالان و مسئولان برای توسعه زیر ساخت های و رونق این صنعت پر درآمد هست.

وی ادامه داد : بسیاری از برندهای معروف و فعال جهان با توجه به ظرفیت تقاضای بالای پوشاك در كشورهای اسلامی مبادرت به راه اندازی خط تولید پوشاك اسلامی كردند و در سال چندین نمایشگاه و همایش برگزار می كنند و این سوال مطرح است كه چرا در كشور اسلامی ایران و با وجود ظرفیت بالای تولید و طراحی هنوز هیچ نشان تجاری ثبت نشده است .

تهیه كننده رادیو اقتصاد ادامه داد: یكی از دغدغه های تولید كنندگان عدم حفظ مالكیت معنوی نشان تجاری آنهاست و امید است این دست نشست ها كمك به رفع مشكلات آنها و رونق كسب و كار در كشور شود.

وی خاطر نشان كرد: اگر به رونق تولید پوشاك ایرانی اسلامی بیشتر توجه شود بازارهای پر سودی را در بین كشورهای همسایه كسب خواهیم كرد .

نشست تخصصی صنعت پوشاك،حجاب و مد روز یك شنبه 31 اردیبهشت ساعت 9 تا 12 در استودیو 1 ساختمان شهدای رادیو برگزار می شود

دسترسی سریع
عمومی - گالری تصاویر