صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

سخنگوی قوه قضاییه: اگر در گوشه‌ای از این مجموعه فسادی اتفاق افتاد ارکان سالم مجموعه مبادرت به شناسایی غده فساد خواهد کرد.

به گزارش خبرگزارش صدا و سیما؛ «غلامحسین اسماعیلی» در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نظام مبتنی بر آموزه‌های دینی و قوه قضاییه برگرفته شده از این آموزه‌ها اصلا در هاضمه خود وجود فساد را برنمی تابد.

وی اظهارداشت: اگر چنانچه به هر دلیلی در گوشه‌ای از این مجموعه فسادی اتفاق افتاد ارکان سالم مجموعه مبادرت به شناسایی غده فساد و دفع و نابودی آن خواهد کرد.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: مجموعه نظام این اقتضا را دارد و همین طور مردم نیز انتظار و توقع دارند در مجموعه حاکمیتی در قوای مختلف حکومت هیچ گونه فساد و ظلمی را شاهد نباشند.

وی افزود: قوه قضائیه با این ماموریت از ناحیه نظام و حاکمیت و با این مطالبه مردمی در دوره تحول عزم خود جزم کرده است در وضعیت موجود هرگونه فساد را شناسایی کند با انواع مظاهر فساد و مفسدان برخورد قاطع و عبرت آموز داشته باشد.

اسماعیلی اظهار داشت: همچنین در فرآیند مبارزه با مفاسد گلوگاه‌ها و بستر‌های فساد زا را نیز شناسایی کند آنجایی که خود متولی است نسبت به از بین بردن زمینه‌های فساد، گلوگاه‌ها و ساختار‌های فسادزا اقدام نماید و آنجایی که مربوط به سایر قواست یافته‌های خود را در اختیار متولیان بخش‌های اجرایی و تقنینی مملکت قرار دهد و از آن‌ها مطالبه کند که این ساختار باید اصلاح شود تا این ساختار به هیج عنوان اجازه ورود فساد در جامعه را ندهد.

وی ادامه داد: اراده قوه قضاییه برخورد جدی با تمامی مظاهر فساد، شناسایی ساختار‌های فساد زا و کمک در جهت سالم سازی ارکان مختلف نظام اداری و قضایی کشور است.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: دستگاه قضا تا فسادی و اشکالی وجود داشته باشد این مسیر با تمام توان و قدرت ادامه می‌دهد.

وی افزود: مردم تا به امروز مشاهده کرده اند در دوره تحول یعنی در مدت زمان بیش از یک سال گذشته دستگاه قضا به خوبی در این مسیر گام برداشته و این راه را به امید خدا و به حول قوه الهی در راستای اجرای ماموریت خود و مطالبات مردمی به یقین ادامه خواهد داد.

مرتبط با این برنامه

  • قرارداد 25 ساله ایران و چین باید شش سال پیش امضا می‌شد

  • قرارداد 25 ساله ایران و چین باید 6 سال پیش امضا می‌شد/ رژیم صهیونیستی مخالف امضای این توافق است

  • رادیو اقتصاد روی موج تابستان/ معرفی برنامه‌های رادیویی با رویکرد اقتصاد و کسب و کار

  • پخش نمایش طنز «انبار شماره 13» از 2 شبکه رادیویی

  • صدور پروانه ساخت در بافت فرسوده شهر تهران رایگان است/ معرفی متقاضیان به بانک پس از تایید شرکت بازآفرینی

  • تمدید نام نویسی واحدهای تولیدی برای تسهیلات کرونایی

  • هنوز سیاستهای تعدیل دولت هاشمی در کشور اجرا می شود که اقتصاد امروز به اینجا رسید

  • بررسی حساب‌های بانکی در کشورهای پیشرفته/ جلوگیری از فرار مالیاتی با تفکیک حساب‌های بانکی شخصی و تجاری

  • سهم 0.5 درصدی ایران از استخراج معادن

  • لزوم توجه بیشتر به حوزه معدن / از ذخایر موجود معدنی به درستی استفاده نمی‌شود