صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

رئیس اتحادیه تولید کنندگان مرغ تخمگذار استان تهران گفت: ستاد تنظیم بازار قیمت ذرت را 1350 تومان و سویا را 2450 تومان تعیین کرده در حالیکه سویا به قیمت هفت هزار تومان در بازار پیدا نمی شود.

به گزارش تابناک، ناصر نبی پور در گفتگو با رادیو اقتصاد اظهار داشت: ستاد تنظیم بازار مسئول تهیه نهاده‌های مورد نیاز مرغداری‌ها و دامداری هاست که متأسفانه از چهار ماه پیش بازار نهاده‌ها در کشور رها شده است. واحدهای مرغداری و دامداری برای تأمین نهاده‌های مورد نیاز خود به شدت در مضیقه هستند.

رئیس اتحادیه تولید کنندگان مرغ تخمگذار استان تهران گفت: ستاد تنظیم بازار قیمت ذرت را یک هزار و 350 تومان و سویا را دو هزار و 450 تومان تعیین کرده در حالیکه سویا به قیمت هفت هزار تومان در بازار پیدا نمی‌شود و همینطور ذرت هم به ازای هر کیلوگرم بالای دو هزار و 500 تومان از سوی مرغداران خریداری می‌شود.

وی افزود: هم اکنون بین 20 تا 30 درصد به واحدهای مرغداری سهمیه می‌دهند و بقیه نهاده‌های مورد نیاز از طریق بازار آزاد در حال تهیه است.

نبی پور بیان داشت: تولید کنندگان مرغ و تخم مرغ امروز با کمبود و گرانی نهاده مواجه هستند. تولید مواد پروتئینی اعم از گوشت، شیر، تخم مرغ، لبنیات و غیره به سختی در حال انجام است.

رئیس اتحادیه تولید کنندگان مرغ تخمگذار استان تهران گفت: قیمت تمام شده تولید تخم مرغ با توجه به کمبود و گرانی نهاده بالای 12 هزار تومان برای مرغداران تمام می‌شود این در حالی است که ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری را 9 هزار و 500 تومان تعیین کرده است.

وی افزود: از سال 1386 به وزارت جهاد کشاورزی و بازرگانی (وزارت صنعت، معدن و تجارت فعلی) اعلام شده در میادین چند غرفه در اختیار تولید کنندگان تخم مرغ قرار دهند تا بتوانند محصول را در تمامی فصول توزیع کنند.

نبی پور بیان داشت: غرف تاکنون در اختیار تولیدکنندگان قرار نگرفته چون به صورت مافیایی اداره می‌شود و قیمت‌های زیادی می‌گیرند.

وی ادامه داد: ظرفیت تولید سالیانه تخم مرغ در کشور دو هزار و 900 تن است که به دلیل گرما و همچنین کمبود و گرانی سویا 20 تا 25 درصد تولید داریم به همین دلیل هم بازار با کمبود مواجه است در ضمن صادرات هم به هیچ وجه انجام نمی‌شود.

رئیس اتحادیه تولید کنندگان مرغ تخمگذار استان تهران با بیان اینکه سرانه مصرف تخم مرغ در کشور 10,5 کیلوگرم است، گفت: هم اکنون در کشور نزدیک به یک میلیون تن تخم مرغ در حال تولید است.

وی افزود: صادرات تخم مرغ از سال 98 تا به امروز 45 هزار تن بوده است. اگر مجموع صادرات تخم مرغ را حساب کنید به اندازه مصرف 15 روز تخم مرغ کشور هم نیست.

مرتبط با این برنامه

  • قرارداد 25 ساله ایران و چین باید شش سال پیش امضا می‌شد

  • قرارداد 25 ساله ایران و چین باید 6 سال پیش امضا می‌شد/ رژیم صهیونیستی مخالف امضای این توافق است

  • رادیو اقتصاد روی موج تابستان/ معرفی برنامه‌های رادیویی با رویکرد اقتصاد و کسب و کار

  • پخش نمایش طنز «انبار شماره 13» از 2 شبکه رادیویی

  • صدور پروانه ساخت در بافت فرسوده شهر تهران رایگان است/ معرفی متقاضیان به بانک پس از تایید شرکت بازآفرینی

  • تمدید نام نویسی واحدهای تولیدی برای تسهیلات کرونایی

  • هنوز سیاستهای تعدیل دولت هاشمی در کشور اجرا می شود که اقتصاد امروز به اینجا رسید

  • بررسی حساب‌های بانکی در کشورهای پیشرفته/ جلوگیری از فرار مالیاتی با تفکیک حساب‌های بانکی شخصی و تجاری

  • سهم 0.5 درصدی ایران از استخراج معادن

  • لزوم توجه بیشتر به حوزه معدن / از ذخایر موجود معدنی به درستی استفاده نمی‌شود