طلوع بی پایان هر روز از ساعت 17:05 به مدت 100 دقیقه

رادیو اقتصاد

طلوع بي پايان

سردار اسماعیل قاآنی: شهید سلیمانی در برقراری ارتباط بین میدان و دیپلماسی جلودار بود

فرمانده قدس سپاه اظهار كرد: شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در زمینه های مختلف جلودار بود و یكی از عرصه هایی كه ایشان به صورت برجسته در آن جلودار بودند برقراری ارتباط بین میدان و دیپلماسی بود.

1400/10/12
|
12:05
|

به گزارش رادیو اقتصاد، سردار اسماعیل قاآنی گفت: ایشان ارتباط خوبی بین عرصه میدان و دیپلماسی ایجاد كردند. در این عرصه جلودار بودند و دفاع كننده از این منطق بودند.

وی با بیان اینكه مجموعه وزارت خارجه نیز در دوره های مختلف با شهید سلیمانی در این عرصه همراهی داشتند افزود: ما با افراد كاری نداریم ممكن است برخی افراد نوساناتی داشته باشند، ولی همواره این هم افزایی و همكاری وجود داشته است.

سردار قاآنی با بیان اینكه سردار سلیمانی فرزند مكتب امام خمینی (ره) هستند گفت: ایشان موفقیت در صحنه عظیم مقابله با دشمنان را در این می دیدند كه این تعامل و هم افزایی به صورت روزمره و مستمر بین میدان و دیپلماسی برقرار باشد و شهید سلیمانی جلودار این پیوند مبارك بودند.

وی با بیان اینكه وقتی از مكتب شهید سلیمانی صحبت می كنیم یكی از موضوعات مهم این است كسانی كه در فضای دیپلماسی و سیاسی كشور فعالیت می كنند با كسانی كه در عرصه میدان كار می كنند بین آنها این همراهی و هم افزایی وجود داشته باشد و آنها در كنار هم قرار بگیرند، گفت: اینجاست كه خداوند به كار بركت می دهد و این پیوندی است كه از تهران ایجاد شده و در كشورهای مختلف عمق پیدا كرده است.

سردار قاآنی با بیان این كه تهران قله مقاومت، انقلاب اسلامی و همگرایی بین بخش های مختلف اسلام است تصریح كرد: این جا مركز تقریب است و كسانی مانند شهید سلیمانی جلودار ایجاد این همگرایی و وحدت بودند و در این عرصه با اخلاص و صداقت رفتار می كردند. ایشان در صحنه های مبارزه فقط نگاه سیاسی نداشتند گرچه از نگاه عمیق سیاسی نیز برخوردار بودند ولی آنچه كه باعث می شد ایشان به میدان بیاید و در عرصه مبارزه با ظلم حاضر شود نگاه اعتقادی بود كه ایشان از آن برخوردار بودند.

وی با بیان اینكه وقتی زندگی رهبران و افرادی را كه در راستای ارتقای مكتب ولایت شهید شده اند بررسی می كنیم می بینیم كه زندگی آنها سرشار از ویژگی های ارزشمندی است كه در راس آن صداقت و اخلاص است؛ چرا كه همه آنها ولایت مدار هستند و مكتب آنها محل پرورش افرادی بوده كه صادق هستند و با اخلاص عمل كرده اند. در واقع ولایت مداری اوج قله این ویژگی های ارزشمند است و این مسیری است كه شهید سلیمانی هم عامل به آن بودند و هم استاد آن بودند.

دسترسی سریع
طلوع بی پایان