صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"جمعه" از ساعت 10:05 به مدت 110 دقیقه

وزیر اطلاعات گفت: روز قدس در هیچ شرایطی فراموش نخواهد شد.

حجت الاسلام «سید محمود علوی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: امسال روز قدس در آستانه روز آزادی خرمشهر قرار گرفته است.

وی اظهارداشت: این تقارن را باید به فال نیک گرفت چون یک تقارن معناداری است.

وزیر اطلاعات گفت: آزادی خرمشهر در قالب عملیات طریق القدس انجام شد و امام راحل فرمود راه قدس از کربلا می گذرد.

وی افزود: آن روزها رسیدن به کربلا یک آرزوی بود که انسان های سطحی نگر آن را دست نیافتنی می دانستند اما امروز همه شاهد هستند که رهروان خمینی بزرگ در کربلا حضور دارند و خواب را از سرکرده استکبار جهانی یعنی آمریکای جنایتکار گرفته اند و او را طی یک مصوبه قانونی مجلس عراق ملزم به خروج از خاک این کشور کرده اند.

علوی اظهارداشت: آزادگران قدس امروز به کربلا رسیده اند تا آزادی قدس شریف یک گام دیگر بیشتر باقی نمانده است.

وی ادامه داد: روزی که امام خمینی رحمت الله علیه جمعه آخر ماه مبارک رمضان را روز قدس نام نهاد و راهپیمایی روز قدس در ایران اسلامی شروع شد تنها این راهپیمایی در جمهوری اسلامی انجام می شد اما امروز روز قدس به یک واقعه جهانی تبدیل شده و تمامی ملت های مسلمان، آزاده و حتی غیر مسلمان روز قدس را گرامی می دارند.

وزیر اطلاعات گفت: اگرچه امسال مردم به دلیل مسئله شیوع کرونا تنها برای اعلام حمایت از قدس نتوانسته اند در یک محل و مسیر گرد هم آیند اما دل ها و روح های پرخروشی که آرمان و آزادی قدس را دارند همه با هم فریاد آزادی قدس را سر می دهند و این روز را گرامی می دارند.

وی افزود: همان طوری که مقام معظم رهبری رهبر حکیم انقلاب فرمود قدس آزاد خواهد شد و رژیم اشتغالگر قدس 25 سال دیگر را به خود نخواهد دید.

علوی در ادامه یادآورشد: ملت مسلمان ایران و رهروان امام راحل با هدایت های پیامبرگونه رهبر معظم انقلاب راه قدس را پویا و بالنده نگه خواهند داشت و آرمان قدس را تا تحقق آزادی قدس به یاری خدا دنبال خواهند کرد.

«میدان فلسطین» نام ویژه برنامه ای به مناسبت روز قدس است که به تهیه کنندگی حمیدرضا کجوری روز جمعه دوم خرداد ماه سال 99 از ساعت 10 صبح به مدت 110 دقیقه بصورت زنده روی آنتن شبکه رادیویی اقتصاد قرار می گیرد علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • امسال دلهای همه ی مسلمانان با فلسطینیان همراه است

  • قضیه فلسطین و قدس یک مسئله انسانی است

  • آزادی قدس با جهاد همه جانبه در زیر سایه اسلام

  • روز قدس روز امنیت ملی کشور است

  • هیچ تهدیدی بالاتر از تهدید اسرائیل برای ایران نیست

  • مخابره پیام روز قدس از طریق فضای مجازی

  • روز قدس روزنابودی اسرائیل است

  • بیداری جهان اسلام در "میدان فلسطین"