انتخاب در آیینه اقتصاد "چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه" از ساعت 21:05 و 15:20 به مدت 25 دقیقه

رادیو اقتصاد

انتخاب در آيينه اقتصاد

در برنامه " انتخاب در آئینه اقتصاد" بشنوید: دولت و تعاونی ها

رادیو اقتصاد در برنامه "انتخاب در آئینه اقتصاد" پنجشنبه 23 اردیبهشت ماه، با توجه به انتخابات1400 ریاست جمهوری به موضوع دولت و تعاونی ها می پردازد.

1400/02/22
|
16:00
|

به گزارش روابط عمومی رادیو اقتصاد؛ ارتباط دولت با تعاونی‌ها در سیستم‌ها و نظام‌های مختلف اقتصادی، متفاوت است و این ارتباط، بستگی تام به نظام اقتصادی حاكم بر كشور دارد. سوال اساسی در این خصوص آن است كه نقش و هدف از تاسیس تعاونی‌ها و نیز حدود دخالت دولت در امور آنها چیست؟ اكثریت صاحب‌نظران، به‌منظور اعتلا بخشیدن به رشد تعاونی‌ها، حمایت دولت‌ها از تعاونی‌ها را به نحوی كه مداخله گرانه نباشد، توصیه و استدلال می‌كنند كه تعاونی‌های خودجوش و قائم به ذات بهتر شكوفا می‌شوند. هرچند این اتفاق سریع به وقوع نمی‌پیوندد ولی در دراز مدت با اصالت و عمق بیشتر عملی می‌شود. این نظریه پردازان با این استدلال كه معمولاً مردم آنچه به‌طور انفرادی قادر به انجامش نیستند، از طریق تعاونی به مورد اجرا می‌گذارند»، سعی در تبیین این موضوع دارند كه به هنگام خودجوش بودن تعاونی‌ها، پایداری این نهادها بیشتر و بهتر تامین می‌شود.

خدابخش مرادی رییس ستاد انتخابات استان زنجان به همراه روح الله ایزدخواه نماینده منتخب مردم تهران در دوره یاردهم در این برنامه درباره دولت و تعاونی ها اطلاعات بیشتری را در اختیار شنوندگان قرار می دهد.

برنامه " انتخاب در آئینه اقتصاد" به تهیه كنندگی فرج آلادین ساعت 21:05 به مدت 25 از شبكه رادیویی اقتصاد موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع
انتخاب در آیینه اقتصاد