دكتر كتاب "شنبه الی پنجشنبه" از ساعت 08:55 به مدت 5 دقیقه

رادیو اقتصاد

دكتر كتاب

برنامه "دكتر كتاب" روش های برنامه ریزی و مدیریت مالی

برنامه "دكتر كتاب"، پنجشنبه 27 آبان ماه به موضوع روش های برنامه ریزی و مدیریت مالی می پردازد.

1400/08/26
|
11:08

به گزارش روابط عمومی رادیو اقتصاد؛ حتماً بارها و بارها تجربه كرده‌اید كه موجودی داخل كیف و جیب و كارت‌تان كافی نبوده است و شما مانده‌اید كه پول‌هایتان كجا خرج شده‌ است. در آموزه‌های سواد مالی، گامِ نخست، مسلط بودن بر اوضاع مالی و داشتن حساب دخل و خرج‌هاست؛ اینكه بدانید در یك ماه چقدر درآمد دارید و چه هزینه‌ هایی پرداخت می‌كنید.

درآمدهای گوناگونی مثل حقوق ثابت، همكاری پروژه‌ ای، كار با اسنپ و تپسی؛ و هزینه‌هایی مثل رفت و آمد، لباس و كفش، سینما و استخر و تفریح، ورزش، دكتر و دوا و دیگر هزینه‌ ها. اما این پایان كار نیست. باید هزینه‌های آینده را هم روی كاغذ آورد. اینكه در آینده چه چیزهایی می خواهید بخرید؟ لپ تاب، موتور، خودرو، خانه و . . . .
برای خرید این چیزها، چه كارهایی لازم است انجام دهید؟ پس انداز داشته باشید؟ هزینه‌ های‌تان را كاهش دهید؟ درآمدتان را افزایش دهید؟ از دوستان و آشنایان، صندوق‌ های قرض الحسنه قرض بگیرید یا تسهیلات بانكی دریافت كنید؟ یا سرمایه‌ گذاری كنید؟

در برنامه فردا با معرفی كتاب برنامه ریزی مالی اثر اسماعیل علی نیا و فاطمه سه سلطانی در خدمت شنوندگان خواهیم بود.

"دكتر كتاب" كاری از گروه كشاورزی به تهیه كنندگی علی دهقانزاده شنبه الی پنج شنبه ساعت 08:50 از شبكه رادیویی اقتصاد به روی آنتن می رود.

دسترسی سریع
دكتر كتاب