صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 50 دقیقه

دبیر سامانه مطالبات مردمی فارس من گفت: دولت امروز اعلام کرد همزمان با شروع قرنطینه فاز جدید واجرای سختگیرانه پروتکل های بهداشتی بسته های کمک معیشتی به مردم اعطا خواهد کرد.

«محمد آزادی» در برنامه تیتر اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: طبق تصمیم دولت قرار است به 10 میلیون خانوار وام یک میلیون تومانی پرداخت شود و باز پرداخت این وام هم از محل یارانه نقدی افراد خواهد بود.

وی اظهارداشت: همچنین بر اساس این تصمیم به 25 میلیون نفر از افراد جامعه ماهانه به ازای هر نفر 100 هزار تومان کمک معیشتی پرداخت می شود.

دبیر سامانه مطالبات مردمی فارس من گفت: بدین ترتیب به یک سوم جمعیت ایران یارانه کمک معیشتی پرداخت خواهد شد.

وی افزود: طبق برآورد کارشناسان بار مالی طرحی که دولت اعلام کرده 20 تا 22 هزار میلیارد تومان است این در حالی که بار مالی طرحی که مجلس تصویب کرده تحت عنوان «تامین کالاهای اساسی مردم» 30 هزار میلیارد تومان و در عوض نحوه باز توزیع آن طوری که 60 میلیون نفر از افراد جامعه را شامل می شود.

آزادی بیان داشت: بین عددی که دولت تصمیم گرفته در قالب کمک معیشتی به مردم پرداخت کند و مصوبه مجلس تفاوت چندانی وجود ندارد.

وی ادامه داد: این مسئله باعث شد نقدهای به تصمیم دولت بالاخص از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی وارد شود برای مثال «مالک شریعتی » نماینده مردم تهران در توئیتی اعلام کرد « این اقدام دولت یک بام و دو هواست؛ دولت از یک طرف طرح مجلس برای کمک معیشتی به مردم را فاقد منبع و تورم زا می خواند و از طرف دیگر خود در ستاد کرونا در حال تصویب و اجرای همان طرح است.»

دبیر سامانه مطالبات مردمی فارس من گفت: این نماینده مجلس خطاب به اعضای هیئت دولت نوشت: «گفته بودیم حاضریم به نام شما باشد فقط برای تامین معیشت مردم همکاری کنید.»

وی افزود: موسوی لارگانی عضو هیئت رئیسه مجلس نیز در توئیتی به کنایه نوشت: «اگر این طرح مصوبه مجلس باشد تورم زا و بار مالی دارد اگر در دولت تصویب شود بار مالی ندارد و تورم زا نیست.»

آزادی ادامه داد: هم اینکه قرار است بسته های کمک معیشتی در شرایط بد کرونایی به مردم اعطا شود باید غنیمت شمرد و به فال نیک گرفت.

برنامه «تیتر اقتصاد» کاری از شبکه رادیویی اقتصاد است که روزهای چهارشنبه هر هفته از ساعت 19.5 دقیقه به مدت 50 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیدرضا کجوری» بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد از اینرو علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • تهران یا واشینگتن دی. سی / ریشه واقعی مشکلات اقتصادی ایران کجاست؟

  • رفع مشکلات اقتصادی کشور با تکیه بر ظرفیت های داخلی/چه کسی در آمریکا رئیس جمهور شود اهمیت چندانی ندارد

  • کوچک شدن سفره مردم با بی تدبیری و جزیره ای عمل کردن دولتمردان

  • فشار برای خلع ید شرکت های واگذار شده سرمایه گذار را فراری می دهد

  • «رانت» مولد وضع نابسامان بازار کشور

  • دستگاه قضائیه بصورت مستقیم در اقتصاد نقشی ندارد/ رویکرد پیشگیرانه دستگاه قضا برای کاهش فساد

  • وضعیت مردم به لحاظ معیشتی بسیار بغرنج است/تاکید بر لزوم اتخاذ تصمیمات سخت در کشور

  • کوپن مجلسی

  • پشت پرده صادرات میلیاردی 70 کارتن خواب!

  • طرف عرضه و تقاضای ارز توامان باید مدیریت شود/ عدد ارز را نباید با اتفاق های سیاسی گره زد