صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

چهارشنبه از ساعت 18:05 به مدت 50 دقیقه

دبیر سامانه مطالبات مردمی فارس من گفت: خبر افزایش مدت دوره خدمت سربازی به 24 ماه برای بسیاری از جوانان، دانشجویان و دانش آموزان به خصوص در این شرایط بد اقتصادی شوک برانگیز بود.

«محمد آزادی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: هرچه مدت دوره خدمت سربازی بیشتر باشد بدون شک روند تشکیل خانواده، حضور جوانان در بازار کار و نظایر این در کشور کندتر اتفاق می افتد و موجبات نگرانی جوانان و خانواده های آنان را فراهم می کند.

وی اظهارداشت: وی از تشکیل کمپین در سامانه مطالبات مردمی فارس من تحت عنوان «درخواست جوانان برای لغو مصوبه افزایش مدت زمان دوره خدمت سربازی» خبر داد و متذکر شد: با جمع آوری بیش از 30 هزار امضا یک رکورد جدید به ثبت رسید.

دبیر سامانه مطالبات مردمی فارس من گفت: روند و شیوه فعلی اجرای دوره خدمت سربازی در کشور اغلب در افکار عمومی به نوعی اتلاف وقت تلقی می شود چرا که سربازان به کارهای دم دستی وادار می شوند و از سوی دیگر میزان دریافتی آنان بسیار ناچیز است.

آزادی بیان داشت: ضرورت ایجاب می کند رویکردهای در خصوص دوره خدمت سربازی تغییر پیدا کند به این مفهوم که سربازان وظیفه در طول خدمت با گذراندن آموزش مهارت آموزی حداقل یک مهارت فنی را فراگرفته تا زمینه اشتغال آن ‌ها پس از پایان خدمت هموارتر شود.

وی ادامه داد: اغلب نیروهای کار و فارغ التحصیلان دانشگاهی در کشور برای کار کردن آموزش نمی بییند و به دلیل نداشتن مهارت های لازم نمی توانند جذب بازار کار شوند از اینرو ضرورت دارد امروز جوانان بیش از گذشته به سمت مهارت آموزی سوق پیدا کنند.

دبیر سامانه مطالبات مردمی فارس من گفت: ناگفته نماند ستاد کل نیروهای مسلح در این رابطه تفاهم نامه هایی با سازمان فنی و حرفه ای کشور منعقد کرده و باید تلاش بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

وی افزود: دریافتی سربازان در طول دوره خدمت بسیار تاسف بار است در حالیکه طبق قانون نظام وظیفه عمومی درآمد سربازان باید بین 60 تا 90 درصد حداقل دریافتی نیروهای رسمی مسلح کشور باشد.

آزادی بیان داشت: متاسفانه این قانون به نحو باید و شاید در کشور اجرا نمی شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه خیلی از نمایندگان مجلس به این موضوع واکنش نشان دادند.

دبیر سامانه مطالبات مردمی فارس من گفت: با افزایش میزان دریافتی سربازان و اصلاح شیوه بکارگیری افراد در طول دوره خدمت سربازی به احتمال زیاد اشتیاق خیلی ها برای رفتن سربازی زیاد می شود.

وی افزود: اگر میزان دریافتی سربازان پائین باشد و شیوه بکارگیری افراد در طول دوره خدمت سربازی اصلاح نشود به یقین با افزایش دوره سربازی به 24 ماه به نظر نمی رسد میزان اعزام به خدمت سربازی خیلی افزایش پیدا کند.

برنامه «تیتر اقتصاد» کاری از شبکه رادیویی اقتصاد است که روزهای چهارشنبه هر هفته از ساعت 19:05 دقیقه به مدت 50 دقیقه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد از اینرو علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • اهمال نسبت به مدیریت تقاضای ارز در کشور / تقاضای 30 درصدی ارز برای حوزه های غیر ضرور

  • میلیاردرهای فقیر

  • نحوه تامین ارز 4200 تومان تورم را منفجر خواهد کرد

  • نجات بورس از چنگال ربات های تحلیل گر

  • افزایش قیمت ها سازگار با رشد توان خرید مردم نیست

  • راهکارهای موثر برای کنترل نقدینگی 2.7 تریلیون تومانی

  • مصرف تخم مرغ در ایران نصف میانگین جهانی است

  • جوجه کشی با دلار جهانگیری

  • خدا حافظی دهک های پائین جامعه با گوشی های اندروید

  • اقدام عجیب برخی از نمایندگان مجلس در آشفته بازار خودرو / دنا سواری دولا دولا نمی شود