صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

چهارشنبه از ساعت 18:05 به مدت 50 دقیقه

دبیر اقتصادی روزنامه هفت صبح در رادیو اقتصاد گفت: صف‌های تعویض پلاک در کشور شروغ هستند و این موضع نشان می‌دهد که مردم از خودرو استفاده می‌کنند و به این‌ کالا نگاه سرمایه‌ای ندارند.

صدرا بکتاش در برنامه «تیتر اقتصادی» با اشاره به اخبار مربوط با بازار بورس، گفت: این روزها اکثر افراد با اخبار مرتبط با نوسان بازار بورس از خواب برمی‌خیزند و روز خود را به تناسب آن اخبار سپری می‌کنند.

وی افزود: در این هفته، روزنامه «هفت صبح» حداقل روزِ پیاپی تیتر یک روزنامه را به اخبار مرتبط با بازار بورس اختصاص داد.

دبیر اقتصادی روزنامه هفت صبح با اشاره به تیترهای منتخب این روزنامه، عنوان کرد: «حمله گاز انبری بورس و دلار» و «سه‌شنبه حساس بورس» دو تیتر مهم این روزنامه در هفته گذشته بودند.

وی با اشاره به تیتر «سه‌شنبه حساس بورس» توضیح داد: این تیتر به برنامه‌هایی که دولت قرار بود برای حمایت از بورس داشته باشد مربوط می‌شود.

صدرا بکتاش در خصوص تیتر «حمله گاز انبری بورس و دلار»، اظهار داشت:‌ این گزارش به تمام پدیده‌هایی می‌پردازد که ما برای وقوع آن‌ها در انتظار بودیم.

وی با اشاره به این که در هفته گذشته ما در روزنامه هفت صبح به ماجرای پشت پرده بازار طلا پرداختیم، ادامه داد: «استخراج طلای 18 عیار از چاه فاضلاب» به نظر من جذاب‌ترین تیتر اقتصاد هفته گذشته بود.

دبیر اقتصادی روزنامه هفت صبح با اشاره به فیلم سینمایی «حمال طلا»، عنوان کرد: این فیلم به بخشی از بازار طلا می‌پردازد و رویکرد اجتماعی را بررسی می‌کند، اما به نظر من این فیلم از نظر اقتصادی هم جذابیت‌ها متعددی دارد.

وی با اشاره قیمت هر گرم طلای 18 عیار، اظهار داشت: در حال حاضر به تناسب قیمت هر گرم طلا، رقم‌های بسیار زیادی در این بازار جا به جا می‌شوند.

صدرا بکتاش با اشاره به صنف کیفی‌ها در بازار طلا، توضیح داد: فیلم‌ سینمایی «حمال طلا» در روایت خود به شخصیتی از صنف کیفی‌ها در بازار طلا می پردازد.

وی افزود: افراد فعال در صنف کیفی‌ها، طلای خام را به شکل آب شده در یک کیف حمل می‌کنند و این محصول را از کارگاه به دست فروشنده می‌رسانند.

دبیر اقتصادی روزنامه هفت صبح اضافه کرد: در روایت فیلم «حمال طلا» طلای همراه یک فرد – کیفی – به سرقت می‌رود و این فرد مجبور می‌شود تا زیان مالی ناشی از این اتفاق را جبران کند و در جریان فعالیت در جریان پشت پرده بازار طلا قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به افزایش چشم‌گیر قیمت خودرو در هفته اخیر، توضیح داد: سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در واکنش به اتفاقات اخیر بازار خودرو اعلام کرده که فعلا کاری از کار پیش نمی‌رود.

صدرا بکتاش افزود: صحبت‌های ما درباره بازار خودرو قابلیت جمع‌بندی و نتیجه‌گیری ندارد.

وی تاکید داشت: صف‌های تعویض پلاک در کشور شروغ هستند و این موضع نشان می‌دهد که مردم از خودرو استفاده می‌کنند و به این‌ کالا نگاه سرمایه‌ای ندارند.

برنامه "تیتر اقتصادی" به همت گروه کسب و کار و تهیه کنندگی حمیدرضا کجوری چهارشنبه ساعت 18:05 پخش می شود.

مرتبط با این برنامه

  • افزایش قیمت ها سازگار با رشد توان خرید مردم نیست

  • راهکارهای موثر برای کنترل نقدینگی 2.7 تریلیون تومانی

  • مصرف تخم مرغ در ایران نصف میانگین جهانی است

  • جوجه کشی با دلار جهانگیری

  • خدا حافظی دهک های پائین جامعه با گوشی های اندروید

  • اقدام عجیب برخی از نمایندگان مجلس در آشفته بازار خودرو / دنا سواری دولا دولا نمی شود

  • ترکمنچای فوتبالی/ دیوان محاسبات: برخورد می کنیم

  • شرکت هفت تپه دولتی خواهد شد؟

  • قراردادهای ضعیف فوتبالی فرصتی برای سوء استفاده از منابع ملی

  • دیوان محاسبات در مقابل اهمال در عقد قراردادهای ملی ایستادگی کند