صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

چهارشنبه از ساعت 18:05 به مدت 50 دقیقه

سردبیر روزنامه عصر اقتصاد در برنامه «تیتر اقتصادی» اظهار داشت: در ابتدای دولت یازدهم مردم برای مدتی از خرید خودرو صرف‌نظر کردند و اگر همان روال تا به امروز ادامه پیدا می‌کرد، حتما ما خودروهای بهتری را در کشور تولید می‌کردیم.

محمد پوررضایی در برنامه «تیتر اقتصادی» گفت: ما در روزنامه‌ «عصر اقتصاد» رویکرد حقوق و اقتصاد را پیگیری می‌کنیم.

وی با اشاره به تیتر روز یکشنبه – 16 شهریور 99 – روزنامه عصر اقتصاد با عنوان «شکست مصوبات اجاره‌ای ستاد کرونا در برابر خلاقیت موجران»، اظهار داشت: در این گزارش مصوبات ستاد کرونا درباره تمدید شدن خودکار اجاره‌ها و عدم افزایش اجاره‌بها به بالاتر از 25 درصد مبلغ سال گذشته مورد بررسی قرار گرفته است.

سردبیر روزنامه عصر اقتصاد ادامه داد: این مصوبه برای آن دسته از مستاجرانی است که اجاره‌های خود را به موقع پرداخت کرده باشند و با موجر به درستی رفتار می‌کنند.

وی اضافه کرد: برخی از موجران برای فرار از این مصوبه در موعد تمدید بر سرِ قرار حاضر نمی‌شوند و بعد از گذشت 2 ماه به شورای حل اختلاف مراجعه می‌کنند و حکم تخلیه و استرداد اجاره‌بهای عقب افتاده را تقاضا می‌کنند.

محمد پوررضایی تصریح کرد: شورای حل اختلاف زمانی که تمدید خودکار قرارداد واقع نشود، موظف هستند تا حکم تخلیه را صادر نکنند، اما در زمانی که موجر از تمدید قرارداد فرار می‌کند، مستاجر بدون قرارداد می‌ماند و با این چرخه موجر مصوبه‌ی ستاد کرونا را دور می‌زند.

وی تاکید داشت: متاسفانه بسیاری از مستاجرها از این قانون اطلاع ندارند و با این تعریف منتظر می‌مانند تا موجر شرایط جدید را به آن‌ها اعلام کند و همین انتظار باعث می‌شود تا موجر بتواند حکم تخلیه را بگیرد.

سردبیر روزنامه عصر اقتصاد با اشاره به بازار خودرو، گفت: در ابتدای دولت یازدهم مردم برای مدتی از خرید خودرو صرف‌نظر کردند و اگر همان روال تا به امروز ادامه پیدا می‌کرد، حتما ما خودروهای بهتری را در کشور تولید می‌کردیم و شرکت‌های خودروساز به وضعیت بهینه‌ دست پیدا می‌کردند.

وی با اشاره به تیتر منتخب بازار خودرو، عنوان کرد: «آشفته‌بازار خودرو یا بازار افسار گسیخته خودرو، خودکرده را تدبیر نیست» می‌تواند تیتر مناسبی برای حال و روز امروز بازار خودرو باشد.

برنامه "تیتر اقتصادی" به همت گروه کسب و کار و تهیه کنندگی حمیدرضا کجوری چهارشنبه ساعت 18:05 پخش می شود.

مرتبط با این برنامه

  • افزایش قیمت ها سازگار با رشد توان خرید مردم نیست

  • راهکارهای موثر برای کنترل نقدینگی 2.7 تریلیون تومانی

  • مصرف تخم مرغ در ایران نصف میانگین جهانی است

  • جوجه کشی با دلار جهانگیری

  • خدا حافظی دهک های پائین جامعه با گوشی های اندروید

  • اقدام عجیب برخی از نمایندگان مجلس در آشفته بازار خودرو / دنا سواری دولا دولا نمی شود

  • ترکمنچای فوتبالی/ دیوان محاسبات: برخورد می کنیم

  • شرکت هفت تپه دولتی خواهد شد؟

  • قراردادهای ضعیف فوتبالی فرصتی برای سوء استفاده از منابع ملی

  • دیوان محاسبات در مقابل اهمال در عقد قراردادهای ملی ایستادگی کند