تابلوی واردات شنبه الی چهارشنبه از ساعت 16:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

تابلوي واردات

محمدحسین طاهری: قاچاق بلای جان صنعت كارد و چاقو ایران

یك تولید كننده و صادركننده چاقو گفت: متاسفانه قاچاق آفت جدی صنعت كارد و چاقو در كشور است ولطمات جبران ناپذیری به تولید و اشتغال در این حوزه وارد می كند.

1401/09/09
|
09:45
|

«محمدحسین طاهری» در برنامه تابلوی واردات رادیو اقتصاد افزود: واردات كارد و چاقو بصورت رسمی و غیر رسمی به كشور انجام می شود.

وی همچنین اظهارداشت: واردات كارد و چاقو بصورت رسمی حجم چندانی ندارد و از سال 1397 به شدت محدود شده است.

این تولید كننده و صادركننده چاقو گفت: عامل مخرب بر تولید و اشتغال صنعت كارد و چاقو در كشور واردات غیر رسمی یا قاچاق بی رویه است.

وی در ادامه افزود: شوربختانه قاچاق كاردو چاقو به كشور خیلی زیاد است و به یك معنا نفس صنعتگران داخلی را به شماره انداخته است.

طاهری بیان داشت: قاچاقچیان كارد و چاقو های بی كیفیت وارد و به اسم كشورهای به نام تولید كننده كارد و چاقو دنیا به مردم عرضه می كنند.

وی عنوان كرد: قاچاقچیان با این رفتار خود ضمن كاهش تولید و از بین رفتن اشتغال داخلی با عرضه اجناس بی كیفیت و فاقد اصالت و استاندارد باعث ایجاد ضرر و زیان به مردم نیزمی شوند.

این تولیدكننده و صادر كننده چاقو گفت: تولید كنندگان و فعالان در این حوزه از دولت بجز برخورد قاطع با قاچاقچیان انتظار هیچ گونه حمایت دیگری ندارند.

وی همچنین با بیان اینكه ماده اصلی تولید كاردو چاقو فولاد كربن دار است، افزود: تولیدی كارد و چاقو در داخل با استفاده از تكنولوژی و ماشین‌آلات به‌روز دنیا صورت می گیرد.

طاهری یادآورشد: كاردو چاقوی تولید داخل به خصوص كاردهای تولید استادكاران زنجانی چیزی از برندهای خارجی كم ندارد و از نظر كیفیت خیلی بهتر از تولیدات خارجی است منتها چون به شكل سنتی ساخته می شود قیمت محصول كمی بالاتر بوده به همین دلیل مصرف كنندگان اشتیاق زیادی به استفاده از این نوع چاقوها ندارند.

دسترسی سریع
تابلوی واردات