تابلوی واردات شنبه الی چهارشنبه از ساعت 16:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

تابلوي واردات

محمدرضا زهره وندی: ایران جزو كشورهای پیشرو در صنعت آسانسور است

رئیس هیئت مدیره سندیكای صنایع آسانسور و پله برقی ایران گفت: ایران بواسطه جوانی جمعیت ونیاز به مسكن جزو كشورهای پیشرو در صنعت آسانسور از نظر آماری است.

1401/09/05
|
08:38
|

«محمدرضا زهره وندی» در برنامه تابلوی واردات رادیو اقتصاد افزود: امروز كه تعداد نصب آسانسورهای جدید به علت كاهش ساخت و ساز در كشور كم شده با این وجود شاید ایران پنجمین كشور دنیاباشد از نظرآسانسورهای جدیدی كه در یك سال تولید و نصب می شود.

وی اظهارداشت: هم اكنون ایران در بین كشورهای آسیای میانه، سی آی اس، عراق، سوریه، افغانستان و قسمتی از آفریقا از قابلیت خیلی خوبی برای صادرات آسانسور برخوردار است.

رئیس هیئت مدیره سندیكای صنایع آسانسور و پله برقی ایران گفت: تركیه شاید از نظر تولید آسانسور از ایران قوی تر باشد اما جمهوری اسلامی از نظر ارائه خدمات فنی و مهندسی در این حوزه از كشور تركیه خیلی بالاتر است.

وی در ادامه با بیان اینكه زمانی در كشور از آسانسور به عنوان یك كالای لوكس نگاه می شد، افزود: خوشبختانه امروز ضریب نفوذ آسانسور در اقصی نقاط مملكت به حدی گسترش یافته كه حتی در مناطق روستایی از آسانسور به عنوان یك وسیله حمل و نقل عمودی ضروری استفاده می كنند.

زهره وندی همچنین از نصب 28 هزار دستگاه آسانسور جدید طی سال گذشته در كشور خبرداد و اظهارداشت: این تعداد آسانسور شاید از مجموع آسانسورهای منصوبه در كشورهای اروپایی و آفریقایی در یك سال به دلیل جوانی جمعیت بیشتر باشد.

وی عنوان كرد: ایران در بحث آسانسورهای شش، هفت و هشت طبقه با سرعت یك متر برثانیه خودكفاست و همینطور در این عرصه از قابلیت صادراتی نیز برخوردار است.

رئیس هیئت مدیره سندیكای صنایع آسانسور و پله برقی ایران یادآورشد: در حال حاضر عمده آسانسورهای مورد نیاز كشوردر همین دسته بندی قرار می گیرند.

دسترسی سریع
تابلوی واردات