تابلوی واردات شنبه الی چهارشنبه از ساعت 16:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

تابلوي واردات

موسی احمد زاده: تولید عزت یك مملكت است

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و نائب رئیس انجمن واردكنندگان و تولیدكنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی ایران گفت: تولید عزت و اعتبار یك مملكت است.

1401/09/01
|
08:31
|

«موسی احمد زاده» در برنامه تابلوی واردات رادیو اقتصاد افزود: تولید مهمترین نقش را در توسعه اقتصادی هر كشور بر عهده دارد.

وی همچنین اظهارداشت: تولید به عنوان یكی از مولفه‌های مهم رشد اقتصادی درون‌زا باعث ایجاد ارزش افزوده فراوان شده و برخلاف خام‌فروشی درآمد زیادی را نصیب كشور می‌كند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و نائب رئیس انجمن واردكنندگان و تولیدكنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی ایران گفت: كالاهای كه در كشور مزیت رقابتی ندارند و باعث زیر سئوال رفتن امنیت اقتصادی مملكت می شوند باید از محل واردات تامین كرد.

وی در ادامه افزود: ضمن انجام واردات باید به تولید ملی نگاه استراتژیك كرد و از الگوی های درست برای تقویت تولید ملی، ارزش آفرینی و همینطور افزایش تولید ناخالص داخلی بهره برد تا حرفی برای گفتن در عرصه های بین المللی داشت.

احمدزاده در بخش دیگری ازسخنان خود ضمن اشاره به ممنوعیت و محدودیت واردات لوازم آرایشی و بهداشتی از سال 1397 به كشور اظهارداشت: طبق گزارش ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز سال 1397 میزان قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی به داخل مملكت یك میلیارد و 600 میلیون دلار بوده است.

وی عنوان كرد: از زمان اعمال ممنوعیت و محدودیت واردات لوازم آرایشی و بهداشتی به كشور 500 تا 600 میلیون دلار به رقم مزبور اضافه شده واكنون حجم قاچاق در این حوزه به بیش از دو میلیارد و 100 میلیون دلار رسیده است.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و نائب رئیس انجمن واردكنندگان و تولیدكنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی ایران گفت: ممنوعیت واردات لوازم آرایشی و بهداشتی نه تنها كمكی به تولید داخلی نكرده بلكه افزایش قاچاق این محصولات را دوچندان كرده است.

وی با بیان اینكه صنعت آرایشی و بهداشتی با سلامت جامعه سروكار دارد و بنابراین صنعت بسیار حساسی است، افزود: قاچاق و كالای نامرغوب مهمترین معضل در این صنعت است كه متاسفانه هزینه این محصولات را مصرف كننده نهایی می‌پردازد.

احمدزاده یادآورشد: منع واردات لوازم آرایشی و بهداشتی در نهایت منجر به بیكار شدن هشت هزار نفر بصورت مستقیم و 70 هزار بصورت غیر در كشور شده اما در مقابل زمینه فعالیت را برای قاچاقچیان به خوبی فراهم كرده تا بدون پرداخت عوارض گمركی از مبادی غیررسمی، مسیرهای غیرقانونی و بدون نظارت این اقلام را وارد مملكت كنند.

دسترسی سریع
تابلوی واردات