تابلوی واردات شنبه الی چهارشنبه از ساعت 16:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

تابلوي واردات

علی شیراوژن: قابلیت تولید هر نوع باتری در كشور وجود دارد / رقابت ایران با كشورهای صاحب نام باتری در دنیا

یك فعال در حوزه تولید باتری های لیتیومی از قابلیت تولید و تامین هر نوع باتری در داخل كشور خبر داد.

1401/08/24
|
09:07
|

«علی شیراوژن» در برنامه تابلوی واردات رادیو اقتصاد ضمن اشاره به اینكه باتری دومین فناوری برتر در بین 10 فناوری برتر دنیاست، افزود: ذخیره سازهای انرژی نقش بسیار مهمی در زندگی بشر ایفا می كنند.

وی همچنین اظهارداشت: در سال های اخیر نقش انرژی به خصوص انرژی های تجدید پذیر مثل خورشید،باد و همینطور ذخیره سازهای انرژی الكتریكی روز به روز در زندگی انسان ها بیشتر شده و به تبع اشتغال زایی در حوزه باتری نیز بر مدار افزایشی بوده است.

این فعال در حوزه تولید باتری های لیتیومی گفت: در حال حاضر ذخیره سازهای انرژی و باتری نقش مهمی در اشتغالزایی اقتصاد كشور دارند.

وی در ادامه افزود: طی دهه های اخیر سرعت تغییر تكنولوژی در حوزه های مختلف بویژه ذخیره سازها و باتری ها فوق العاده زیاد بوده است.

شیراوژن اظهارداشت: نسل های كه اكنون در داخل تولید باتری می كنند از نسل های خوب و پیشرفته در كشور هستند.

وی ادامه داد: ایران امروز می تواند به همت نخبگان، دانشمندان و صنعتگران داخلی در حوزه تولید باتری به شدت با كشورهای صاحب نام در این حوزه رقابت كنند.

این فعال در حوزه تولید باتری های لیتیومی گفت: تولید كنندگان باتری در كشور امروز از لحاظ كیفیت و قیمت در حال رقابت با كشور دنیا هستند.

وی افزود: واردات باتری های اروپایی به كشور فوق العاده كم شده چون استقبال مردم از باتری های داخلی خیلی زیاد شده به دلیل كیفیت، قیمت و خدمات پس از فروش خوبی كه این باتری در مملكت دارند.

شیراوژن با بیان اینكه امروز تمامی نیاز مصرف كنندگان به باتری در داخل قابل تامین است، یادآورشد: ارتقای سطح دانش و تخصص در حوزه ذخیره سازهای انرژی و باتری در كشور موجب افزایش توان رقابت در این حوزه شده است.

دسترسی سریع
تابلوی واردات