تابلوی واردات روزهای زوج از ساعت 16:30 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

تابلوي واردات

سعید اقبال زاده: صنعت چراغ خودرو در ایران صنعتی رو به رشد / تولید كنندگان نیازمند حمایت جدی هستند

یك فعال در صنعت چراغ خودرو گفت: صنعت چراغ خودرو یك صنعت رو به رشد در كشور است.

1401/05/09
|
11:50

«سعید اقبال زاده» در برنامه تابلوی واردات رادیو اقتصاد افزود: خوشبختانه امروز چراغ سازان خیلی خوبی در سطح كشور حضور دارند.

وی ضمن اشاره به این جمله كه چراغ های ساخت داخل برای خودرو از كیفیت خوبی برخوردارند، اظهارداشت: صنعت چراغ خودرو در كشور یك صنعت رو به رشدی است.

این تولید كننده چراغ خودرو گفت: در حال حاضر تمامی چراغ های مورد نیاز خودروسازان كشور بویژه ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو در داخل تامین می شود.

وی در ادامه با بیان اینكه صنعت تولید چراغ خودرو یكی از صنایع مهم در خودروسازی است، افزود: چراغ خودرو در صنعت خودرو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

اقبال زاده اضافه كرد: چراغ و نور از جمله مهمترین فاكتورها برای رعایت نكات ایمنی، حفظ سلامت راننده و سرنشینان خودرو است.

وی همچنین با اشاره به اینكه چراغ سازان در مسیر تولید با چالش های زیادی مواجهند، اظهارداشت: واحدهای پتروشیمی در چند ساله اخیر با توجه به اعمال تحریم ها در حال تامین یكسری از مواد پلیمری مورد نیاز این صنعت هستند.

این فعال در صنعت چراغ خودرو گفت: علی رغم تمامی تلاش ها در داخل تولید كنندگان همچنان مجبورند 50 درصد مواد پلیمری مورد نیاز خود را از خارج وارد كنند.

وی افزود: در حال حاضر 25 تا 30 درصد از مواد پلیمری و قطعات مورد نیاز جهت تولید چراغ خورو در داخل مثل موتور های الكتریكی تنظیم نور چراغ جلو و چراغ روشنایی در روز را از محل واردات تامین و 70 تا 75 درصد بقیه قطعات بوسیله خود مجموعه چراغ سازی تولید می شود.

اقبال زاده در ادامه وضعیت صنعت چراغ خودرو در كشور را مثبت و رو جلو ارزیابی كرد و یادآورشد: تصمیماتی كه مسئولان و دست اندركان می گیرند باید به نحوی باشد كه بتواند به تولید مملكت كمك كند نه ترمزی برای تولید و صنعت كشور باشد.

دسترسی سریع
تابلوی واردات