تابلوی واردات روزهای زوج از ساعت 16:30 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

تابلوي واردات

نصیر عبادیان: تامین مواد اولیه از مشكلات جدی تولیدكنندگان سفره در داخل

مدیرعامل شركت مارون صنعت تهران گفت: تامین مواد اولیه از مشكلات و دغدغه های جدی تولیدكنندگان سفره و رومیزی در كشور است.

1401/05/08
|
11:36

«نصیر عبادیان» در برنامه تابلوی واردات رادیو اقتصاد افزود: مواد اولیه كارخانه های تولیدی سفره و رومیزی از مشتقات پتروشیمی است.

وی ضمن اشاره به اینكه تولیدكنندگان این حوزه همیشه با تامین مواد اولیه مواجه هستند، اظهارداشت: ایران یك كشور نفتی است و طبق قاعده تولید كنندگان داخلی نباید مشكل تامین مواد اولیه ناشی از مشتقات پتروشیمی مثل پی وی سی را داشته باشند.

مدیرعامل شركت مارون صنعت تهران با تاكید بر اینكه واحدهای پتروشیمی باید از تولید كنندگان داخلی بصورت قوی حمایت كنند، گفت: اگر صنعت پتروشیمی به معنای واقعی از صنایع زیر دستی حمایت كند این صنایع می توان محصولات با كیفیت و با قیمت های یكنواخت به بازار مصرف ارائه كنند.

وی در ادامه افزود: انتظاری كه تولیدكنندگان رومیزی، سفره و به یك معنا صنایع پلاستیك در ایران از صنعت پتروشیمی دارند اینكه عرضه و تقاضای مواد اولیه با هم برابر و یكسان شود.

عبادیان اضافه كرد: اگر پتروشیمی پی وی سی مورد نیاز كارخانجات تولیدكننده محصول رومیزی و سفره را تامین كند این كارخانجات علاوه بر تامین مصرف داخلی می توانند بخشی از تولیدات خود را روی ریل صادرات قرار دهند.

وی درادامه اظهارداشت: فعالیت شركت مارون صنعت تهران از سال 1375 در كشور آغاز شده و انواع ورق های پی وی سی جزو تولیدات این مجموعه است.

مدیرعامل شركت مارون صنعت تهران گفت: محصولات این شركت (سفره و رومیزی) از جنس پی وی سی به ضخامت 100 تا 250 میكرون و عرض 100 تا 140 در دو نمونه قالبی و متری است.

وی افزود: یك رومیزی یا سفره خوب تولید شده با مواد پی وی سی باید دارای كیفیت رنگ بالا، بی بو و مقاوم در براب آفتاب و سرما باشد.

عبادیان با بیان اینكه كیفیت سفره های ایرانی بسیار بالاست، اضافه كرد: بوی بد سفره ها ناشی از مواد اولیه نامرغوب است.

وی یادآورشد: اگر مواد اولیه مرغوب و با كیفیت در تولید سفره استفاده شود طبق قاعده نباید بوی پی وی سی یا مشمع دهد.

دسترسی سریع
تابلوی واردات