ثروت خاموش "جمعه" از ساعت 08:00 به مدت 50 دقیقه

در رادیو اقتصاد بشنوید نقش جمعیت در بازار

برنامه "ثروت خاموش" جمعه 28 مهر ماه، با موضوع نقش جمعیت در بازار در خدمت شنوندگان خواهد بود.

1402/07/28
|
07:00
|

به گزارش شبكه رادیویی اقتصاد، جمعیت و جمعیت شناسی از مباحثی است كه در طول دهه های اخیر، بخش قابل توجهی از نظریات مرتبط با توسعه، اعم از توسعه اقتصادی صنعتی، تولیدی و حتی اجتماعی، فرهنگی و سیاسی را به خود اختصاص داده است.

اینكه جمعیت، بصورت بالقوه، تهدید است یا فرصت و به تعبیر ساده تر، تكثر آن فرصتی ویژه به شمار می رود یا كاهش آن، موضوعی به شمار می رود كه متاسفانه در طول سالیان گذشته، آنچنان كه باید و بصورتی عمیق به آن پرداخته نشده است.

البته طرح این موضوع به معنای غفلت مطلق از این مباحث در ایران نیست اما انتظار می رفت و می رود،كه محققان، پژوهشگران و اساتید دانشگاهی، بیش از پیش به این امر خطیر بپردازند.

پیش از این، به كرات به موضوع اهمیت نیروی انسانی به عنوان ثروت و سرمایه اصلی كشور پرداخته شده است و این موضوع تجربه ای اثبات شده به شمار می رود كه بسیاری یا به تعبیر دقیق تر، تمامی كشورهای توسعه یافته و پیشرفته جهان با اتكای به آن و با برخورداری از ظرفیت های نهان و بالقوه مستتر در نیروی انسانی، پله های پیشرفت و ترقی را به سرعت پیموده اند و به تبع آن به توفیقات بسیاری در حوزه های گوناگون، علی الخصوص عرصه های اقتصادی، صنعتی و تولیدی (كه محوریت اصلی این گزارش به شمار می رود) دست یافته اند.

در این برنامه مریم صفاران معاونت راهبردی معاونت ریاست جمهوری در امور بانوان، علی پژهان جمعیت شناس، شهلا كاظمی پور كارشناس مطالعات جمعیت، مریم شریف پور پژوهشگر زن و خانواده، حسام الدین علامه رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان كشور در برنامه امروز درباره نقش جمعیت در بازار صحبت می كنند.

«ثروت خاموش» به تهیه كنندگی لیلا روزبهانی جمعه هر هفته ساعت 08:00 از شبكه رادیویی اقتصاد به روی آنتن می رود.

دسترسی سریع
ثروت خاموش