ثروت خاموش "جمعه" از ساعت 08:00 به مدت 50 دقیقه

برنامه "ثروت خاموش" جمعیت و ایجاد بازارهای مصرفی بزرگتر

برنامه "ثروت خاموش" جمعه 31 شهریور ماه، به مقوله جمعیت و ایجاد بازارهای مصرفی بزرگتر اختصاص خواهد داشت.

1402/06/30
|
21:08
|

به گزارش شبكه رادیویی اقتصاد، در ایران، جمعیت شهرنشین سهم بالایی از جمعیت كشور را به خود اختصاص داده است. بنابراین توجه به جمعیت شهری و ویژگی‌های جمعیتی آنها در گذشته و آگاهی نسبت به آینده برای مدیریت و برنامه‌ریزی شهری از اهمیت به سزایی برخوردار است. بدون شك هر گونه سیاست‌گذاری كلان برای جمعیت كل كشور، جمعیت شهری را نیز در آینده متحول خواهد كرد.

امروزه تمركز زیاد جمعیت در كلان‌شهرها از جمله در پایتخت مشاهده می‌شود. به نظر می‌رسد همگام با افزایش جمعیت كل كشور، جمعیت كلان‌شهرها نیز افزایش یابد. چنانچه برنامه‌ریزی در مورد آمایش و بازتوزیع مناسب جمعیت در سطح كشور انجام نشود افزایش جمعیت در كلان‌شهرها و به ویژه شهر تهران قابل ملاحظه خواهد بود. در این حالت آیا در آینده ایجاد زیرساخت‌ها و تأمین نیازهای متفاوت اجتماعی، اقتصادی، رفاهی، بهداشتی، فرهنگی و آموزشی شهروندان در حد مطلوب امكان‌پذیر خواهد بود؟ آیا سیاست‌گذاران و برنامه‌ریزان به ایجاد زیرساخت‌ها و بسترهای بیشتر و در حد نیاز جمعیت شهری اندیشیده‌اند؟

مریم شریف پور معاون هماهنگی و مدیر اندیشكده سلامت خانواده و جمعیت، علی پژهان جمعیت شناس و شهلا كاظمی پور كارشناس مطالعات جمعیت در برنامه امروز جمعیت و ایجاد بازارهای مصرفی بزرگتر صحبت می كنند.

«ثروت خاموش» به تهیه كنندگی لیلا روزبهانی جمعه هر هفته ساعت 08:00 از شبكه رادیویی اقتصاد موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع
ثروت خاموش