ثروت خاموش "جمعه" از ساعت 08:00 به مدت 50 دقیقه

در رادیو اقتصاد خواهید شنید تاثیر اجتماع بر فرزندآوری

برنامه "ثروت خاموش" جمعه 23 تیر ماه ، بمناسبت روزخانواده و تكریم سالمندان و روز جهانی جمعیت به مقوله تاثیر اجتماع بر فرزندآوری اختصاص خواهد داشت.

1402/04/23
|
07:32
|

به گزارش شبكه رادیویی اقتصاد، فرزندآوری با شیوع ویروس كرونا و ترس از مراجعه به بیمارستان‌ها كاهش یافته كه به گفته برخی از كارشناسان حوزه جمعیت و خانواده در سال‌های آتی با تحمیل فشار به نیروی فعال و جوان، زیرساخت‌های اقتصادی را تخریب و حجم مناسبات اجتماعی پایدار و غنی جامعه را كاهش می‌دهد.
براساس منابع رسمی میانگین رشد سالانه جمعیت در كشور معادل 1.2 درصد و رشد موالید برابر با 1.4 درصد است به گفته مسئولان این میزان از نرخ رشد جمعیت در سال‌های آتی جامعه را با دشواری‌ روبه‌رو می‌كند.

شماری از كشورها به منظور افزایش فرزندآوری و رشد جمعیت بر سیاست‌های تشویقی از جمله كاهش مالیات و افزایش درآمد متمركز شده‌اند و به عنوان مثال در ژاپن به ازای هر فرزند زیر 15 سال، ماهانه 13 هزار ین ژاپن پرداخت می‌شود.

شهلا كاظمی پور كارشناس مطالعات جمعیت، امین صانعی مدرس دانشگاه، ندا فراهینی مشاور فردی و خانوادگی، زهرا موحدی نیا فعال جمعیت و حكیمه آقایی دكتر روانشناس در برنامه این هفته راجع به تاثیر اجتماع بر فرزندآوری صحبت می كنند.

«ثروت خاموش» به تهیه كنندگی لیلا روزبهانی جمعه هر هفته ساعت 08:00 به روی آنتن می رود.

دسترسی سریع
ثروت خاموش