ثروت خاموش "جمعه" از ساعت 08:00 به مدت 50 دقیقه

"ثروت خاموش": بررسی اجرایی و عملیاتی بندهای قانون جوانی جمعیت

برنامه "ثروت خاموش" جمعه 31 تیر ماه به سراغ بندهای قانون جوانی جمعیت می رود.

1401/04/30
|
11:15
|

به گزارش روابط عمومی رادیو اقتصاد؛ ارائه تسهیلات و مشوق‌های مختلف بر اساس قانون مصوب مجلس در ماه‌های اخیر آغاز شده است. اختصاص زمین به خانواده‌ها باتولد فرزند سوم‎؛ اختصاص و فروش خودرو به قیمت كارخانه به مادران فرزند سوم ازجمله این مشوق هاست.

البته تسهیلات دیگری در این قانون پیش بینی شده كه هنوز به اجرا در نیامده است. حمایت از تشكیل خانواده و افزایش جمعیت در وضعیت كنونی را می‌توان اقدامی راهبردی و دربرگیرنده مصالح دراز مدت كشور تلقی كرد. امری كه البته در دهه‌های گذشته با رویكرد‌های متفاوتی دنبال شده است.

امیرحسین بانكی پور فرد مسئول كمیته جوانی جمعیت مجلس شورای اسلامی، ابوالفضل اقبالی مشاور و پژوهشگر حوزه خانواده و فرشته روح افزا مشاور شورای فرهنگی -اجتماعی زنان و خانواده در برنامه فردا در مورد قانون جوانی جمعیت مطالبی را عنوان می كنند.

از دیگر موارد مطرح در این برنامه می توان به سامانه تسهیلات ازدواج و فرزندآوری، اجرایی شدن تخصیص خودروی داخلی، آزمون های استخدامی برای متاهلین اشاره كرد.

برنامه "ثروت خاموش" با محوریت جمعیت و فرزندآوری روزهای جمعه ساعت 08:05 به تهیه كنندگی لیلا روز بهانی به روی آنتن رادیو اقتصاد می رود.

دسترسی سریع
ثروت خاموش