ثروت خاموش "جمعه" از ساعت 08:00 به مدت 50 دقیقه

در رادیو اقتصاد بشنوید: باورهای نادرست فرهنگی پیرامون فرزندآوری

برنامه "ثروت خاموش" جمعه 3 تیر ماه به موضوع باورهای نادرست فرهنگی پیرامون فرزندآوری می پردازد.

1401/04/02
|
10:39
|

به گزارش روابط عمومی رادیو اقتصاد؛ باید نگران موضوع جمعیت باشیم، در مسئله جمعیت به عنوان مهمترین مؤلفه، سیاست گذاری نادرست جمعیتی و تشویق به فرزندآوری كمتر به چالشی بزرگ تبدیل شده است. تمایل نداشتن به فرزندآوری آنقدر زیاد شده كه مانند یك بیماری مسری بین جوانان در حال شیوع است. به گفته دبیر مركز مطالعات راهبردی جمعیت در سال 1399 به نرخ رشد جمعیت 0.6 درصد سقوط كردیم و این كم‌ترین مقدار نرخ رشد ثبت شده در تاریخ كشور و زنگ خطری است كه به صدا درآمده و عوامل زیادی چون اقتصادی، فرهنگی و كاهش فرزندآوری باعث آن شده است.

علی ابوترابی پژوهشگر مطالعات بین رشته ای جمعیت و روانشناس، فرشته روح افزا كارشناس خانواده و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، الهام شریفی استاد دانشگاه و پژوهشگر امور زنان در این برنامه در خصوص باورهای نادرست فرهنگی پیرامون فرزندآوری مطالبی را بیان می كنند.

نگاه مذهبی و عقیدتی به فرزندآوری، بررسی نگاه های مخرب به فرزندآوری و نقش فرزند در تثبیت رابطه زوجین از دیگر موارد مطرح در این برنامه می باشد.

برنامه "ثروت خاموش" با محوریت جمعیت و فرزندآوری روزهای جمعه ساعت 08:05 به تهیه كنندگی لیلا روز بهانی به روی آنتن رادیو اقتصاد می رود.

دسترسی سریع
ثروت خاموش