ثروت خاموش "جمعه" از ساعت 08:00 به مدت 50 دقیقه

برنامه "ثروت خاموش" تحلیل بحران چاله جمعیتی كشور

برنامه "ثروت خاموش" 30 اردیبهشت ماه بمناسبت روز ملی جمعیت به موضوع تحلیل بحران چاله جمعیتی كشور می پردازد.

1401/02/29
|
10:40
|

به گزارش روابط عمومی رادیو اقتصاد، در سال 1400 برای نخستین بار كاهش نرخ رشد جمعیت متوقف شد و این امید را زنده كرد كه رشد جمعیت ایران به سمت صفر و منفی شدن نرود. اكنون میانگین سنی جمعیت 33 سال است كه بهترین سن باروری است. پیش‌بینی می‌شد در سال 1430 رشد جمعیت متوقف شده و بعد از آن منفی شود اما با این روند با گذشت 10 سال ممكن است رشد جمعیت دیگر متوقف نشود.

امیرحسین بانكی پور رئیس كمیسیون جمعیت و تعالی خانواده مجلس، ندا فراهینی مشاور فردی و خانوادگی،مدرس دانشگاه و روانشناس در این برنامه در خصوص تحلیل بحران چاله جمعیتی كشور صحبت می كنند.

در بخشی از برنامه در خدمت صالح قاسمی پژوهشگر تحولات جمعیت ایران و جهان، مریم ابن الدین فعال جهادی در زمینه تبلیغات فرزندآوری و حجت الاسلام محمدحسین ندیمی مجری طرح دوره های جمعیت و خانواده در كشور در مورد نقش معنویات و توكل و توجه به رزاق بودن پروردگار و لزوم اصلاح الگوی فرزندآوری مطالبی را عنوان می كنند.

زهرا عابدی مسئول مامایی تامین اجتماعی اداره كل درمان استان تهران به همراه مسلم منفرد عضو شورای راهبردی مجمع ملی جمعیت و مدرس دانشگاه و حوزه در برنامه فردا در مورد آینده پژوهی هرم جمعیتی كشور و چرایی بسته شدن پنجره جمعیتی صحبت می كنند.

برنامه "ثروت خاموش" با محوریت جمعیت و فرزندآوری روزهای جمعه ساعت 08:05 به تهیه كنندگی لیلا روز بهانی به روی آنتن رادیو اقتصاد می رود.

دسترسی سریع
ثروت خاموش