صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"پنجشنبه" از ساعت 18:05 به مدت 55 دقیقه

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: رزمایش همدلی و کمک مومنانه فرصتی مغتنم برای کمک به نیازمندان و اقشار ضعیف جامعه در این شرایط سخت کرونایی فراهم کرده است.

«فرشاد عالی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: این روزها به سبب شیوع کرونا و تعطیلی مشاغل و کسب و کارها عده ‌ای از مردم با سختی زیاد معیشت خود را سپری می کنند و به لحاظ اقتصادی در تنگنا هستند.

وی اظهارداشت: رزمایش همدلی و کمک مومنانه در این شرایط فرصتی برای دستگیری از محرمان و اقشار آسیب پذیر جامعه است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج سازندگی گفت: شیوع کرونا در کشور خیلی از مشاغل و کسب و کارها را تحت تاثیر خود قرار داده و مشکلاتی را برای اقتصاد، اشتغال، معیشت و نظایر این برای مردم بوجود آورده است.

وی افزود: چندین برابر سختی ها و مشکلات ناشی از کرونا موهبت های الهی مثل همدلی، از خود گذشتگی و ایثار مردم بود که در این روزهای کرونایی جلوه گر شد.

عالی تصریح کرد: خیلی از مردم در این شرایط سخت کرونایی سفره خود را نصف می کنند تا از نیامندان و آسیب دیدگان ناشی از کرونا دستگیری کنند که این گونه رفتارها و اقدامات بسیار ذی قیمت است.

وی ادامه داد: این خود گذشتگی برای یک احساس خوب نیست بلکه برای خداشناسی و رسیدن به خدا، اهداف عالیه اسلام و انقلاب است.

«صادق مفرد» مسئول اردوهای جهادی بسیج سازندگی نیز در این برنامه گفت: در حال حاضر 12 هزار گروه جهادی فعال در کشور وجود دارد.

وی افزود: در این گروه های جهادی از تمامی اقشار جامعه اعم از طلاب، دانشجو، مهندس، پزشک، دانش آموز و غیره حضور دارند.

مسئول اردوهای جهادی بسیج سازندگی گفت: تمامی گروه های جهادی در حال حاضر در گیر رزمایش کمک مومنانه هستند.

وی افزود: در راستای تدابیر حکیمانه رهبر انقلاب تحت عنوان مواسات همدلی و کمک مومنانه برای رسیدگی به نیازمندان و آسیب دیدگان ناشی از کرونا تامین و توزیع بسته های معیشتی در کنار سایر فعالیت ها و پویش های مردمی از جمله اقدامات این گروه ها در سراسر کشور است.

برنامه «رزمایش همدلی» کاری از شبکه رادیویی اقتصاد با رویکرد کمک خیرخواهانه مردم و گروه های جهادی برای مقابله با کروناست که روز های پنجشنبه از ساعت 18 به مدت 55 دقیقه به روی آنتن می رود.

مرتبط با این برنامه

  • کمک مومنانه ریشه در قرآن و عترت دارد

  • مرحله سوم رزمایش مومنانه پس از ماه رمضان

  • حمایت گروه های جهادی و بسیج به نیازمندان آسیب دیده از کرونا

  • کمک مومنانه جلوه ای زیبا از مشارکت و همدلی

  • مشارکت در رزمایش مواسات وظیفه دینی و ملی است