هم اینك بهار "سه شنبه" از ساعت 16:00 به مدت 300 دقیقه

رادیو اقتصاد

هم اينك بهار

مونسان در گفتگو با رادیو اقتصاد مطرح كرد: مدیریت یكپارچه كلید توسعه گردشگری

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: مدیریت یكپارچه راهبردی مهم برای توسعه صنعت گردشگری در هر كشوری به شمار می رود.

1397/01/10
|
13:12
|

علی اصغر مونسان در برنامه «هم اینك بهار» رادیو اقتصاد ضمن اشاره به این جمله كه گردشگری در دنیا به عنوان یك صنعت فرابخشی شناخته می شود، افزود: متاسفانه مدیریت در حوزه گردشگری ایران از یك نظام یكپارچه پیروی نمی كند.

وی همچنین اظهارداشت: برای عملیاتی كردن هر موضوع كوچك و بزرگی در بحث گردشگری باید دستگاه های متعددی را هماهنگ كرد كه این امرموجب كند شدن سرعت و آهنگ پیشرفت امور می شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از تدوین سند توسعه راهبردی گردشگری كشور خبرداد و گفت: این سند جهت تصویب نهایی به هیئت دولت ارسال شده است.

وی در ادامه افزود: سند مزبور وظایف و تكلیف بخش های مختلف مرتبط با حوزه گردشگری را روشن تر و به تعبیری با اجرای این سند چرخ فعالیت صنعت توریسم مملكت روان تر خواهد چرخید.

مونسان بیان داشت: حركت صنعت گردشگری مبتنی بر مدیریت یكپارچه و هماهنگ به سمت جلو آینده روشنی را برای این صنعت رقم خواهد زد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اجرای یك هزار و 700 پروژه گردشگری در اقصی نقاط كشور گفت: بهره برداری این تعداد پروژه تحولی بزرگ در این صنعت ایجاد خواهدكرد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: اجرا این میزان پروژه بیانگر اینكه حوزه گردشگری كشور همواره مورد توجه سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

وی در ادامه آهنگ رشد سرمایه گذاری در حوزه گردشگری كشور را مطلوب ارزیابی كرد و اظهارداشت: صنعت توریسم در ساختار اقتصادی مملكت بسیار نقش آفرین است بنابراین ضرورت دارد حمایت های همه جانبه به معنای واقعی كلمه از این صنعت صورت گیرد.

مونسان همچنین از بهره برداری 574 پروژه گردشگری طی سال 1396 در كشور خبرداد و گفت: سرمایه گذاری در این حوزه منجربه رشداقتصادی، اشتغال افزایی، رونق كسب و كار و بسیاری موارد دیگر می شود.

وی در این برنامه رادیویی حجم صادرات صنایع دستی ایران در سال گذشته را 237 میلیون دلار اعلام كرد و افزود: پیش بینی می شود به همین میزان كالای هنری دست آفریده بصورت چمدانی از كشور خارج شده باشد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح كرد: صادرات صنایع دستی طی 10 ماهه سال 96 نسبت به دوره مشابه در سال قبل از رشد 64 درصدی برخوردار است.

وی همچنین از تدوین طرح تجاری سازی صنایع دستی در كشور خبردادوگفت: امید می رود با اجرای صحیح این طرح همگان شاهد رشد بیشتر در حوزه فروش و صادرات و بازاریابی هنرهای زیبای دستی ایران زمین باشند.

مونسان نقش صنایع دستی را در اشتغال افزایی، درآمدزایی و توزیع عادلانه ثروت در جامعه بسیارپررنگ دانست و افزود: ایران ضمن داشتن ظرفیت های مثال زدنی در حوزه های مختلف گردشگری اعم از طبیعی، تاریخی و فرهنگی در بخش صنایع دستی نیز دارای توانمندی های فراوانی است.

وی در پایان یادآورشد: سرمایه گذاری روی هر یك از این حوزه ها باعث افزایش اشتغال، درآمد و درنهایت سبب رشد و توسعه اقتصادی و گردشگری كشور خواهد شد.

برنامه «هم اینك بهار» كاری از شبكه تخصصی رادیویی اقتصاد است كه روز سه شنبه ساعت 16 به مدت 300 دقیقه با تهیه كنندگی «الهام مصطفوی» به مناسبت تحویل سال نو به روی آنتن رفت علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می توانند به سایت رادیو اقتصاد مراجعه كنند.

دسترسی سریع
هم اینك بهار