هم اینك بهار "سه شنبه" از ساعت 16:00 به مدت 300 دقیقه

رادیو اقتصاد

هم اينك بهار

نوبخت در گفتگو با رادیو اقتصاد عنوان كرد: حمایت از كالای ایرانی ضرورتی ملی +صوت

رئیس سازمان برنامه و بودجه و سخنگوی دولت گفت: نامگذاری سال 97 به نام سال «حمایت از كالای ایرانی» از سوی مقام معظم رهبری یك ضرورت همه جانبه و ملی برای كشور است.

1397/01/10
|
13:04
|

محمد باقر نوبخت در برنامه «هم اینك بهار» رادیو اقتصاد افزود: برای تحقق اهداف شعار سال تمامی مردم و مسئولان باید پای كار باشند و از تولید داخلی به معنای واقعی كلمه حمایت و پشتیبانی كنند.

وی همچنین اظهارداشت: مقام معظم رهبری در طلیعه سال نو برای رشد و توسعه كشور دایره خطاب خود را از مسئولان به تمامی مردم گسترش دادند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه و سخنگوی دولت گفت: رشد و توسعه در هیچ كشوری بدون حضور و مشاركت مردمی و تنها به دست دولت تحقق پیدا نخواهد كرد.

وی در ادامه افزود: امسال جهت دستیابی به رشد هشت درصدی در اقتصاد كشور به 700 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز است.

نوبخت تصریح كرد: تمامی منابعی كه دولت در این جهت می تواند استفاده كند تنها در حد 386 هزار میلیارد تومان است بنابراین نمی توان برای توسعه كشور فقط محدود به منابع دولتی بود بلكه همه آحاد مردم باید در عرصه های مختلف اقتصادی حضور جدی داشته باشند.

وی به رادیو اقتصاد گفت: اگر یك آمیزه و تلفیقی از شراكت عمومی وخصوصی در این جهت شكل گیرد بدون شك شاهد تغییر و تحولات جدی در اقتصاد كشور خواهیم بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه و سخنگوی دولت با بیان اینكه مشاركت عمومی و خصوصی در دنیا به عنوان یك مدل اقتصادی موفق پذیرفته شده است، افزود: خوشبختانه در قالب تبصره 19 قانون بودجه سال 97 از مجلس شورای اسلامی مجوز پیاده سازی این مدل در كشور دریافت شده بنابراین از این جهت دولت متمركز خواهد شد تا منابع خود را بیشتر در جهت حمایت از بخش خصوصی هزینه كند.

وی تصریح كرد: نامگذاری سال 97 به نام سال «حمایت از كالای ایرانی» از سوی مقام معظم رهبری یك ضرورت حیاتی برای كشور است.

نوبخت گفت: تحقق توصیه به حق و درست مقام معظم رهبری در سال پیشرو ضمن حمایت و پشتیبانی مالی دولت از بخش غیر دولتی باید بستر سرمایه گذاری مردمی در جامعه ارزان و آسان باشد تا كالاهای ایرانی از حیث كمی و كیفی رشد روز افزون پیدا كند.

وی ضمن تاكید بر ترغیب و تشویق مردم به مصرف كالای ایرانی تاكید كرد: كالاهای ساخت داخل از حیث كمی به حد كفایت باید در كشور تولید و از نظر كیفی قابل رقابت با اجناس سایر ممالك دنیا باشد از این جهت مسئولیت تولیدكنندگان در سال جاری بسیار سخت تر از گذشته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه و سخنگوی دولت در ادامه یادآورشد: دولت تمام قد در راستای حمایت از سرمایه گذاران، تولیدكنندگان، كار آفرینان و صنعتگران داخلی جهت تحقق اهداف شعارسال و توسعه همه جانبه كشور خواهد بود.

برنامه «هم اینك بهار» كاری از شبكه تخصصی رادیویی اقتصاد است كه روز سه شنبه ساعت 16 به مدت 300 دقیقه با تهیه كنندگی «الهام مصطفوی» به مناسبت تحویل سال نو به روی آنتن رفت علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می توانند به سایت رادیو اقتصاد مراجعه كنند.

دسترسی سریع
هم اینك بهار